ویژه های خبری

 


ششمین دوره جشنواره کشوری تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان با حضور موثر سما و با شرکت هنرمندان 9 استان کشور برگزار شد. جواد نجار تمیزکار در گفت و گو با روابط عمومی سما لاهیجان و سیاهکل در این باره گفت: در این دوره بیست و پنج کار تئاتر ارائه شد که 16 کار در بخش مسابقه و مابقی در بخش جنبی و مهمان پذیرفته شد و سه داور بر کارهای این دوره نظارت می کنند و آنها را مورد ارزیابی قرار می دهند. تمیزکار از حسین مسافر آستانه، افشین خورشیدباختری و جواد عزتی به عنوان داوران این دوره نام برد.

جواد نجار تمیزکار عضو هیات بازبین و دبیر شورای سیاستگذاری این جشنواره ، تئاتر خیابانی را یک برند فرهنگی هنری دانست و افزود: باید با تمام توان خود، این جشنواره را در سطح کشور و حتی جهانی مطرح کنیم.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل اهتمام جدی به موضوع تئاتر را از سوی همه مدیران و مسئولان و هنرمندان ضروری دانست وخاطرنشان نمود باید علاوه بر انجام کار متناسب با عنوان جشنواره که "شهروند” است، به شکلی اقدام شود که با فرهنگ و هنر اسلامی و ایرانی تطابق و تناسب داشته باشد.

 نایب رئیس شورای اسلامی شهر لاهیجان با تاکید بر اینکه تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان یک برند فرهنگی و هنری تبدیل شده است، ادامه داد: برگزاری جشنواره تئاتر شهروند می‌تواند فرصت خوبی برای معرفی استان گیلان و شهرستان لاهیجان در سطح ملی و جهانی نیز باشد، بنابراین باید جهت برگزاری بهتر این جشنواره برنامه‌ریزی و تعامل بیشتری صورت گیرد.

معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل در ادامه سخنانش با اشاره به حضور موثر سما در برگزاری این دوره از جشنواره افزود: سما به عنوان یک مجموعه فرهنگی می تواند حضورش را در تمام فعالیت های هنری گسترش دهد، همانگونه که در این دوره از جشنواره به عنوان یکی از اعضای موثر و تصمیم گیر نقش ایفا نمود. تمیزکار به فعاالیت های بزرگ هنری که قرار است در مجموعه سما اجرا شود نیز گریزی زد و به برگزاری مسابقه کشوری فیلم صد ثانیه ای اشاره کرد و از همه هنرمندان دعوت نمود که با ارائه آثارشان در این جشنواره شرکت کنند. نجار تمیزکار ظرفیت ها و پتانسیل سما را بسیار بالا دانست و خاطرنشان کرد با توانی که در اهالی سما سراغ دارم مطمئن هستم از عهده کارهای بزرگ فرهنگی برخواهند آمد و این مساله در سطح شهرستان کاملا جا افتاده است که در همه کارهای مهم سما جزء ارکان تاثیرگذار است و بدون این مجموعه نمیتوان کارها را به سامان رساند.

تمیزکار فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی، فرهنگ ایثار و شهادت، امر به معروف و نهی از منکر، رفاه اجتماعی و توسعه اقتصادی، آگاهی از حقوق شهروندی، ارتقای تعامل با سالمندان، کودکان و نوجوانان و معلولین، عوارض محلی، توسعه فرهنگ شهرنشینی، آسیب های اجتماعی، محیط زیست، مشارکت مسئولانه شهروندان و نهادهای خصوصی در مدیریت شهرها و همچنین شعار سال ۹۴ یعنی «دولت و ملت، همدلی و هم زبانی» از محورهای جشنواره امسال ذکر نمود.

 گفتنی است، ششمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند از ۱۲ تا ۱۴ ام شهریور ماه در سطح شهر لاهیجان برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان