ویژه های خبری

 
 

هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان همزمان با هفته دولت در دانشگاه آزاد اسلامی با حضور نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، فرماندار لاهیجان، معاون فرماندار، نماینده بخشدار و اعضای هیات رئیسه این دانشگاه برگزار شد.

جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در این نشست صمیمی گزارشی از عملکرد این مجموعه آموزشی فرهنگی در دوره مسوولیتش ارائه نمود.

تمیزکار ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، حضور نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل و فرماندار لاهیجان در جمع هیات رئیسه را فرصتی مغتنم برای دانشگاه آزاد دانست و ضمن عرض خیرمقدم به مسوولین حضور آنان را در جمع اعضای هیات رئیسه به فال نیک گرفت و اظهار امیدواری نمود که بتوانیم با کمک و مساعدت آنان در جهت ارتقای کیفیت و کمیت دانشگاه آزاد و مجموعه سما گام برداریم. جذب رشته های متعدد برای تنوع در سما لاهیجان، ایجاد مدرسه سبز برای اولین بار در استان گیلان توسط سما لاهیجان، برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت، برگزاری جشنواره فیلم صدثانیه ای کشوری در سما لاهیجان و... گوشه ای از کارهای صورت گرفته در سما بود که توسط تمیزکار بیان شد.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در ادامه سخنانش به نیازسنجی صورت گرفته در سما اشاره نمود و افزود با توجه به این نیازسنجی به این نتیجه رسیدیم که جهت رفع بسیاری از مشکلات به خصوص مشکل بیکاری و پاسخ مثبت به عطش بازار کار باید دنبال رشته های مهارت محور باشیم تا با تربیت نیروهای تکنسین و آشنا به کار، نیاز جوانان این شهرستان را برآورده نموده و افرادی کارآفرین تحویل جامعه دهیم. از این رو اخذ رشته های جدید و مهارت محور را در دستور کار قرار دادیم و موفق شدیم در این راستا گام های خوبی برداریم که در این راه از پشیبانی و حمایت ابوذر ندیمی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس و دکتر کردرستمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان برخوردار بودیم و در همین جلسه از این بزرگواران صمیمانه سپاسگزاری می نمایم. 

خاطر نشان می شود قبل از سخنان نجار تمیزکار ابوذر ندیمی با ابراز تشکر از مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان به ویژه دکتر کردرستمی و تیم همراه وی به جهت تلاشها و فعالیتهای صورت گرفته جهت توسعه و گسترش علم و دانش، از تعامل سازنده رئیس دانشگاه با مجموعه های مؤثر برون دانشگاهی به جهت اعتلا و پیشرفت دانشگاه قدردانی نموده و آن را نشانه آینده نگری و برون نگری وی دانست.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات پیش روی دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان نمود: متأسفانه سیاستهای اشتباه گذشته در برخی مسائل کلان کشور بخصوص در مورد آموزش عالی سبب گردیده، مشکلاتی دامن گیر مجموعه آموزش عالی شود که امید است با درایت و مدیریت تیم جدید و در رأس آنها دکتر میرزاده، این مشکلات تا حدود زیادی مرتفع گردد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات بوجود آمده فعلی برای مجموعه آموزش عالی تأکید کرد: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی برای مقابله با این معضلات میبایستی امکانات آفندی و پدافندی خود را بیش از پیش تقویت نموده تا در این رقابت سخت و نفس گیر بتواند همچنان توانمند و استوار نقش واقعی خود را ایفا نماید.

مهندس کسرائی فرماندار لاهیجان نیز در این نشست ضمن تبریک هفته دولت گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مجموعه افتخارآمیزی برای شهرستان بوده و اعتبار و حیثیت آن، اعتبار و حیثیت شهر می باشد. وی خواستار نقش آفرینی هرچه بیشتر واحد لاهیجان در حل مسائل پیرامونی، بخصوص مسائل مهم شهرستان شد.

دکتر سهراب کردرستمی رئیس واحد لاهیجان در ابتدای این نشست ضمن تشکر از تعاملات بسیار خوب مسئولین شهرستان بویژه نماینده و فرماندار محترم با دانشگاه، نقش این مجموعه عظیم را در محیط پیرامونی غیر قابل انکار خوانده و خواستار ارتباطات موثرتر دانشگاه با نهادها و ارگانهای شهرستان شد. وی همچنین ضمن انتقاد از برگزاری آزمون های مشترک دانشگاه های سراسری و آزاد گفت: به فرمایش دکتر میرزاده دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی مأموریت گرا، کارآفرین و نمونه موفق اصل 44 قانون اساسی است در صورتی که برگزاری مشترک این آزمون ها سبب تضییع حق داوطلبان و حقوق شهروندی جهت انتخاب رشته های دانشگاه آزاد گردیده و تحقق این مسئله به نوعی مغایر اصل 44 می باشد.

 

 

 

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان