ویژه های خبری

کادر اداری و آموزشی مدرسه سبز سما لاهیجان به منظور پیشبرد اهداف آموزشی، تبیین راهکارهای تبلیغ، چگونگی افزایش جذب دانش آموز و همچنین بررسی روش های تدریس اقدام به برگزاری جلسه با معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل نمود.

در این جلسه جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل تاکیدکرد که همه باید با کار و تلاش مضاعف در راستای اهداف سما گام برداریم و در کنار فعالیت برای پیشرفت آموزشکده ها و مدارس سما بویژه مدرسه سبز بیش از پیش فعالیت نماییم؛ باید به گونه ای عمل کنیم تبلیغ برای مدارس سما همسنگ و تبلیغ با آموزشکده ها قرار گیرد، زیرا باورمان این است که در کنار مدارس موفق و پربار می توانیم دانشگاه هایی آباد و به تبع آن جامعه ای موفق داشته باشیم..

تمیزکار در ادامه سخنانش شیوه های تدریس در این مدرسه را بسیار مهم ارزیابی نمود و خاطر نشان کرد قطعا با توجه به تفاوت این مدرسه با سایر مدارس کشور، باید شیوه های نوین تدریس متناسب با اهداف مدرسه سبز ارائه شود به گونه ای دانش آموزان این شیوه تدریس را لمس کنند و برای شان جذاب باشد و باورم این است که اگر در این زمینه بتوانیم بیشتر کار کنیم و موفق شویم بهترین تبلیغ برای این مدرسه خواهد بود. چرا که اولیا دانش آموز جایی سرمایه گذاری می کنند که یقین داشته باشد موفقیت فرزندشان تضمین شده است پس بیاییم با تلاش و نوآوری در شیوه تدریس مطابق با استانداردهای روز در جلب اعتماد دانش آموزان و اولیای آنان تلاش کنیم و جزء موثرین در امر آموزش و اعتلای فرهنگ باشیم.

نشست اختصاصی با معلمین بازنشسته و خوشنام آموزش و پرورش به منظور بهره مندی از تجربیات ارزشمند آنان در جهت پیشبرد امور نیز از بحث هایی بود که رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل به آن اشاره نمود.

فاطمه خشنود مدیر این مرکز آموزشی فرهنگی نیز در سخنانی ضمن تقدیر از معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل به خاطر اختصاص وقت به دست اندکاران این مدرسه به رغم مشغله های فراوان کاری، گزارشی از روند کارهای اجرا شده در این مدرسه ارائه نمود. خشنود با بیان اینکه مدرسه سبز، مدرسه ای نوپا و تازه تاسیس است، خواستار توجه ویژه به این مدرسه از کلیه مسوولین سما بویژه معاونت دانشگاه شد و اظهار امیدورای کرد که با همدلی، اتحاد و تلاش شبانه روزی بتوانیم  محیطی سرزنده و بانشاط برای ارتقای سطح آموزشی و فرهنگی فرزندان مان ایجاد کنیم و شاهد مدرسه ای فعال در شان شهرستان لاهیجان باشیم.

خشنود همچنین از برگزاری «جشن بادبادک ها» به عنوان اولین کار فرهنگی این مدرسه  خبر داد و اضافه نمود این کار قرار است به مناسبت ولادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) و همزمان با روز دختر با حضور دانش آموزان برگزار گردد.  

در این جلسه همچنین پیرامون تدوین برنامه های هفتگی پایه ها،گنجاندن ساعات فوق العاده در برنامه های درسی، مدل یونیفرم کادر آموزشی، اداری و دانش آموزان  و همچنین طرح scbiبحث و بررسی و در مورد هرکدام از عناوین بالا نتیجه گیری شد.   

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان