ویژه های خبری

کارکنان، اساتید ودانشجویان سما لاهیجان و سیاهکل به منظور همبستگی با ملت مظلوم فلسطین و یمن و اعلام برائت و انزجار از جانیان رژیم صهیونیستی همگام با سایر مردم انقلابی و خداجو در راهپیمایی روز جهانی قدس به صورت فعال و گسترده شرکت کردند و روزی به یادماندنی دیگری برای سما رقم زدند.

جواد نجار تمیزکار رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل نیز در حاشیه این راهپیمایی در سخنانی بر اهمیت این روز تاکید نمود و با تاسی به فرمایش امام راحل عظیم الشان روز قدس را روز اسلام نامید. تمیزکار اعلام برائت از ظالم و حمایت از مظلوم را مصداق بارز وظیفه انسانی و دینی عنوان نمود و با ذکر حدیثی از رسول مکرم اسلام که می فرمایند  « هر کس صدای ندای مسلمانی را بشنود و به او یاری نرساند، مسلمان نیست » افزود: امروز ملت مظلوم فلسطین در چنگال غاصبان صهیونیست گرفتارند و حق زندگی آنها توسط این وحشیان و ددصفتان مدرن غصب شده است و وظیفه ما این است که در حمایت از آنان به خیابان ها بیاییم و نفرت و انزجار خود را از آنان اعلام کنیم.

تمیزکار در بخش دیگر سخنانش به حملات وحشیانه مزدوران آل سعود به ملت مظلوم و بی دفاع یمن نیز اشاره و خاطر نشان کرد: متاسفانه امروز سعودی های از خدا بی خبر به اسم دین و اسلام دست به جنایت می زنند و زنان و کودکان و مردم بی گناه و مسلمان یمن را به خاک و خون می کشند ولی مجامع بین المللی در قبال این جنایات سکوت اختیار کرده و دم بر نمی آورند و باید گفت که امروز جریان وهابی تکفیری با صهیونیست ها همدست شده اند تا ریشه اسلام را بزنند ولی باید بدانند که خداوند بندگان مخلصش را یاری می کند و فرعونیان امروز را سرنگون می کند.

معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان در پایان سخنانش با بیان اینکه دانشگاه و قشر دانشجو بیش از هر زمان دیگری با تبعیت از فرمان ولایت در میدان های حساس و سرنوشت ساز حاضر خواهد بود، حضور دانشجویان و کارکنان سما  در این راهپیمایی را پاسخ به ندای ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت ا... خامنه ای عنوان نمود و افزود امروز بیش ار هر زمان دیگری به وحدت و همدلی نیاز داریم تا بتوانیم از موانع سخت و دشوار که دشمنان و بدخواهان برای مان ایجاد کرده اند عبور کنیم و با افتخار اعلام می کنیم که به عنوان قشر دانشگاهی و دانشجو در تمام صحنه ها حضور داریم و پشت سر ولایت فقیه حرکت می کنیم.
.


ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان