ویژه های خبری

دبیرستان دوره پسرانه سما لاهیجان به منظور تقدیر از دانش آموزان ممتاز علمی و پژوهشی و همچنین برگزیدگان مسابقات فرهنگی، اقدام به برگزاری همایشی در سالن اجتماعات سما لاهیجان نمود. در این همایش که با حضور دبیران، کارکنان و اولیای دانش آموزان دبیرستان دوره دوم پسرانه سما لاهیجان برگزار شد، علی ظهیری مدیر دبیرستان دوره دوم پسرانه سما لاهیجان در سخنانی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان، گزارشی از روند کارهای این دبیرستان ارائه نمود.

 در ادامه جواد نجار تمیزکار در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات کادر اداری و آموزشی این دبیرستان جهت برگزاری این همایش، تقدیر از ممتازین و برگزیدگان را باعث رونق گرفتن علم و دانش در مدرسه عنوان نمود و آن را در جهت ایجاد فضای رقابتی مثبت ارزیابی کرد. رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در ادامه سخنانش دانش آموزان را آینده سازان جامعه عنوان کرد و خواهان تقویت پایه های علمی آنان شد و افزود: برای اینکه آینده ای درخشان رقم بزنیم و پیش وجدان خودمان راحت باشیم باید به تکلیفی که امروز بر دوشمان است عمل کنیم. اولیای مدرسه  و دبیران با زحمت شبانه روزی و آموزش بی وقفه، اولیای منزل با پشتیبانی و حمایت از خادمان فرزندانشان در عرصه تعلیم و تربیت و دانش آموزان نیز با درس خواندن و تلاش برای موفقیت در جهت خدمت به آینده جامعه باید به تکیف شان عمل کنند. تمیزکار در ادامه سخنانش با استناد به فرمایش امام راحل تعلیم و تعلم را عبادت دانست و دانش آموزان را به ادای این فریضه تشویق نمود. رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل با توجه به دشمنی هایی که از سوی استکبار جهانی با ایران عزیز در حال انجام است و با اشاره به وضع تحریم های فلج کننده از سوی بدخواهان این ملت علیه کشورمان افزود: امروز بیش از هر زمان دیگری به دانش آموزان نخبه و توانمند نیازمندیم  و باید با تکیه بر دانش جوانان مان و کشف استعداد های بالقوه آنان بتوانیم توان علمی کشور را بالا برده و به دنیا ثابت کنیم که می توانیم روی پای خودمان بایستیم و کشورمان را از بحران ها نجات دهیم.

دانش آموز محوری نمودن مدارس سما نیز از بحث هایی بود که تمیزکار به آن اشاره نمود و افزود در نظر داریم در طول سال با برگزاری نسشت های مختلف با دانش آموزان و شنیدن  نظرات آنان در مورد مسائل مختلف، پیشنهادات سازنده شان را در دستور کار قرار دهیم و معتقدیم که این کار به پیشرفت بیشتر سما کمک خواهد کرد.

معاون دانشگا درامور سما لاهیجان و سیاهکل در ادامه سخنانش به راه اندازی تلفن گویا توسط این معاونت اشاره نمود و افزود: تلفن گویا در حقیقت پل ارتباطی مستقیم با معاونت دانشگاه در امور سما بوده و دانش آموزان عزیز و اولیای آنان می توانند از این طریق مشکلات ، انتقادات و پیشنهادات شان را با ما در میان بگذارند.

تمیزکار در ادامه این همایش از موسسه «مرآت» به عنوان یک موسسه علمی توانمند نام برد که منشا خدمات فراوان در جامعه بوده و در عین حال به خاطر عدم تبلیغات وسیع آن در سطح کشور از این موسسه انتقاد کرد و اظهار امیدواری نمود که «مرآت» نیز بتواند با تبلیغات گسترده خودش را بشناساند و در رقابت با سایر موسسات عقب نماند.   

راه اندازی مدرسه سبز، ارائه خدمات کانون زبان سما، جذب دانش آموز و حمایت های داشگاه آزاد اسلامی از سما از سخنان دیگری بود که نجار تمیزکار به آنها اشاره نمود.

لازم به ذکر است که در ادامه این همایش مسوول مرات نیز در رابطه با بسته های آموزشی مرات به بیان سخن پرداخت و در پایان همایش از ممتازین علمی و پژوهشی و برگزیدگان مسابقات فرهنگی با اهدای جوایزی تقدیر شد.

.      


ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان