ویژه های خبری

جواد نجار تمیزکار در جمع نخبگان و اولیای دبیرستان پسرانه سما لاهیجان


با تقویت محور پژوهش در مدارس، دانش آموزانی پژوهشگر تحویل جامعه دهیم

دبیرستان دوره دوم پسرانه سما لاهیجان به منظور هم اندیشی جهت ارتقای سطح علمی و  برنامه ریزی بهتر برای رقابت با سایر مدارس غیر انتفاعی و دولتی این شهرستان اقدام به برگزاری جلسه ای مشترک با دانش آموزان نخبه این مرکز آموزشی فرهنگی و اولیای آنان نمود. در این جلسه که در فضایی بسیار صمیمانه برگزار شد، علی ظهیری مدیر این دبیرستان در سخنانی ضمن تقدیر از اولیا و دانش آموزان به خاطر حضورشان در این جلسه، حضور معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل را نیز مغتنم شمرد و به برخی مشکلات پیش روی سما در رقابت با سایر مجموعه های آموزشی شهرستان اشاره کرد. ظهیری بزرگ ترین مشکل مدارس سما را کمبود فضای آموزشی عنوان نمود و افزود با توجه به کیفیت بالای آموزشی مدارس سما و استقبال چشمگیر دانش آموزان از این مدارس، متاسفانه به دلیل کمبود فضای آموزشی مجبوریم از پذیرش دانش آموزان امتناع کنیم لذا از معاونت دانشگاه می خواهیم در مورد این مشکل راه کاری بیندیشند تا شاهد شکوفایی بیشتر سما باشیم.

جواد نجار تمیزکار نیز در این جلسه ضمن تشکر از مسوولین مدرسه به خاطر برپایی چنین نشست صمیمانه ای از حضور موثر اولیا و دانش آموزان نیز به صورت ویژه تقدیر نمود و افزود: در راستای پیشرفت مدارس نیازمند نظرات ارزنده اولیا و دانش آموزان عزیز هستیم و امیدوارم با استمرار این گونه جلسات بتوانیم با هم اندیشی و تعاطی افکار به راهکارهای موثر در جهت پیشرفت مدارس مان دست یابیم. تمیزکار در ادامه سخنانش با بیان اینکه دانشگاه آزاد و سما تاثیر بسزایی در رشد علمی و فرهنگی کشور داشته اند، سما را  تشکیلاتی کاملا غیر انتفاعی دانست و افزود برخلاف سایر مراکز غیرانتفاعی که درآمد حاصله از آن به جیب افراد خاص می رود ولی در سما و دانشگاه آزاد درست خلاف این رویه حاکم است و درآمدهای حاصل از خدمات این مرکز آموزشی فرهنگی عام المنفعه بوده و صرف کارهای علمی، فرهنگی،پژوهشی و عمرانی می شود.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل سپس با انتقاد از رویه تخریب دانشگاه آزاد در دولت ها بسیاری از این انتقادها را بیجا و غیر منصفانه دانست و افزود: متاسفانه برخی با نگاه کاملا بسته و منفی نسبت به دانشگاه می خواستند خدمات بی شمار این قطب علمی کشور را زیر سوال ببرند ولی غافل بودند که این دانشگاه با پول مردم و برای مردم ساخته شده است و در حقیقت بزرگ ترین حامی آن نیز همین مردم هستند  و علت این حمایت هم خدمات گسترده فرهنگی، علمی و ... این دانشگاه  است .

معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل در ادامه سخنانش با تقدیر از مدیران و کارکنان پرتلاش سما افزود: مدیران و کارکنانی که در مدارس سما مشغول خدمت هستند از بهترین های شهرستان بوده و شخصا به این عزیزان افتخار می کنم و  بر این باورم که اگر بخواهیم جزو بهترین ها بوده و در عرصه آموزش و فرهنگ پیشگام باشیم، باید از خوشنام ترین و بهترین مدیران و معلمین استفاده کنیم، چرا که ضمن اندیشیدن به موفقیت فرزندان مان نسبت به آینده علمی آنان نیز دغدغه داریم و امیدواریم بتوانیم در این عرصه با حمایت اولیای عزیز و تلاش دانش آموزان  موفق شویم.

جواد نجار تمیزکار همچنین از حمایت همه جانبه دانشگاه آزاد از سما خبر داد و افزود: خوشبختانه دانشگاه آزاد لاهیجان برای تحقق سیاست های سما از هیچ کمکی مضایقه نمی کند و برای پیشرفت سما تمام امکاناتش را در اختیار ما قرار می دهد و اولیای عزیز و دانش آموزان ما باید قدر این فرصت طلایی را بدانند، چرا که سایر مراکز آموزشی از وجود این نعمت بی بهره اند و این یکی از مزیت سما نسبت به سایر مدارس غیر انتفاعی است.

تمیزکار هدف اصلی مدارس سما را پژوهش محوری دانست و با اعلام اینکه باید کاری کنیم که پژوهش از دانشگاه به مدارس آورده شود، افزود: بسیاری از دانش آموزان هستند که در سطح کشور حرفی برای گفتن دارند اما فرصتی برای پیشرفت ندارند و گمنام هستند لذا باید باید تمام تلاش مان را به کار بگیریم تا با شکوفایی این استعدادها دانش آموزانی پژوهشگر تحویل جامعه بدهیم. وی به دانش آموزان و اولیای آنها در مورد پرداختن به مسائل فرهنگی و تربیتی در کنار کار علمی و آموزشی اطمینان داد و افزود رسالت ما این است که در کنار آموزش به تقویت بعد تربیتی و فرهنگی دانش آموزان نیز بپردازیم، چرا که فرهنگ و پژوهش را دو بال اصلی آموزش برای پرواز و پیشرفت به سوی قله های کمال می دانیم. خوشبختانه مدیران ما دنبال رنگ و لعاب نیستند بلکه بیشتر دنبال مسائل علمی و فرهنگی و پیشرفت فرزندانمان هستند؛ به گونه ای که کسب رتبه های برتر کنکور، کسب عناوین برتر قرآنی، ادبی و ورزشی در سطح استان و کشور توسط دانش آموزان سما خود گواه بزرگی بر این ادعاست که بهترین نشانه برای دغدغه مند بودن مدیران سمایی است.

تهیه ساختمان در بهترین نقطه شهر با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان نیز مژده ای بود که تمیزکار در پایان سخنانش به آن اشاره نمود و افزود با خرید این ساختمان مشکل فضای آموزشی مان حل خواهد شد و در ثبت نام ها دیگر با مشکل کمبود فضای آموزشی مواجه نخواهیم بود.

در پایان این جلسه چند نفر از اولیا و دانش آموزان نیز به بیان نظراتشان در مورد بعضی از مشکلات موجود در مدارس سما پرداختند.


 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان