ویژه های خبری

جلسه شورای معاونین مراکز آموزشی فرهنگی سما استان گیلان در دانشکده فنی و حرفه ای سما لاهیجان برگزار شد.

در این جلسه که دکتر رحمتعلی صابری حقایق رئیس شورای سیاستگذاری سما، علیرضا آزادبر دبیر شورا و کلیه معاونین سما استان گیلان نیز حضور داشتند پیرامون مسائل مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی مدارس و دانشکده های سما استان بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش روابط عمومی سما لاهیجان و سیاهکل، دکتر رحمتعلی صابری حقایق رئیس شورای سیاستگذاری سما استان گیلان در انتهای این جلسه به بیان مصوبات آن پرداخت. صابری حقایق اعلام نیاز در خصوص تعداد کارت سلامت برای سال تحصیلی پیش رو را یکی از مصوبات این جلسه عنوان نمود و افزود: سما به عنوان تنها مجموعه غیر انتفاعی با اجرای طرح سلامت توانست، وضعیت سلامت و بهداشت دانش آموزان را کاملا مورد بررسی قرار داده و برای آنها شناسنامه سلامت صادر کند؛ لذا در این جلسه کلیه معاونین و مسوولان شورای سیاستگذاری بر اجرای این طرح اتفاق نظر داشتند.

 رئیس شورای سیاستگذاری سما استان گیلان تهیه لباس متحدالشکل برای معلمان مدارس سما را از دیگر مصوبات این جلسه بیان نمود و افزود برای آنکه برند سما در سطح مدارس غیر انتفاعی را برجسته کنیم و مدارس آن در سطح استان از ویژگی و خصوصیات بازری برخوردار باشند، تصمیم گرفتیم برای معلمان این مدارس نیز لباس متحدالشکلی همسان با دانش آموزان طراحی و تهیه نماییم.

تبادل نظر در خصوص طرح مدارس سبز که برای اولین بار در سطح سما کشور به اجرا در آمده نیز از دیگر مصوباتی بود که دکتر صابری ضمن اشاره به آن، این طرح را از طرح های ماندگار و تاثیرگذار در سما عنوان نمود؛ چرا که دانش آموزان در این طرح جدید کاملا در راستای حفاظت محیط زیست گام بر می دارند و در استفاده از کاغذ و مداد و ... کاملا هدفمند برنامه ریزی می کنند و می توانند الگوی بسیار خوبی برای سایر مدارس و مراکز آموزشی باشند.

صابری در ادامه سخنانش با عنوان اینکه که سما در زمینه آموزش عالی توانسته گام های بسیار بلند و هدفمندی بردارد و امروزه برای اینکه به صورت تخصصی به بحث آموزش زبان نیز بپردازیم، در این جلسه تصمیم گرفتیم ضمن تاکید بر فعالیت بیشتر آموزشگاه های زبان از سوی شورای سیاستگذاری، با راه اندازی کانون زبان در واحدهایی که فاقد آن هستند به این نیاز جامعه آموزشی نیز پاسخ داده و تاثیرگذار باشیم.

رئیس شورای سیاستگذاری سما استان گیلان بحث و تبادل نظر در خصوص جشنواره فیلم صد ثانیه ای سما را نیز از دیگر مباحث این جلسه اعلام کرد و افزود: این جشنواره که قرار است برای اولین بار در سطح کشوری درسما لاهیجان برگزار گردد، نیاز به برنامه ریزی در سطح معاونین و مسوولان شورای سیاستگذاری سما  استان داشت که قرار شد در جلسات بعدی نیز به این مهم پرداخته شود.  

بررسی وضعیت مدیران مدارس و معرفی افراد جدید تا پایان خرداد، ارائه پیشنهادات لازم در خصوص شیوه نامه برنامه هفتگی و ساعات کار مدارس، روند راه اندازی هنرستان همجوار آموزشکده ها، برنامه ریزی در خصوص بازگشایی، تعمیر و زیباسازی محیط مدارس نیز از موضوعاتی بود که به گفته رحمتعلی صابری حقایق در این جلسه مورد تصویب قرار گرفت.

در پایان این جلسه جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل ضمن ارائه گزارشی از روند پیشرفت برنامه ریزی جشنواره فیلم صد ثانیه ای سما، از ایجاد مدارس سبز در سطح سما نیز ابراز خرسندی نمود و افزود مقدمات کار این مدرسه در سما لاهیجان فراهم شده و بزودی شاهد افتتاح این مدرسه خواهیم بود و از اینکه به عنوان اولین شهرستان توانستیم در سطح سما استان گیلان آن را راه اندازی نماییم باعث مسرت و خوشحالی است.

.     


 

 

 

 

 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان