ویژه های خبری

معاونت دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل در نظر دارد به منظور ایجاد انگیزه در دانشجویان و دانش آموزان و سوق دادن آنان به سوی کارهای فرهنگی و هنری، جشنواره سراسری فیلم 100 ثانیه ای برگزار نماید.

به گزارش روابط عمومی سما لاهیجان و سیاهکل جواد نجار تمیزکار با اعلام این خبر افزود با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل هایی که در سما وجود دارد، به این باور رسیدیم که میزبان جشنواره ها و مسابقات کشوری باشیم چرا که رسالت سما ایجاد انگیزه و کار در جامعه است. تمیزکار افزود همانگونه که در زمینه تربیت تکنسین ماهر و آماده برای ورود به بازار کار تلاش می کنیم باید با ایجاد بسترهای فرهنگی جهت رشد دانشجویان علاقه مند به کارهای فرهنگی و هنری نیز پیشتاز باشیم تا رسالت سمایی خودمان را به انجام برسانیم.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل اهداف این جشنواره را ایجاد انگیزه در دانشجویان و دانش آموزان و سوق دادن آنان به سوی کارهای هنری،کشف استعدادهای بالقوه دانشجویان در زمینه های هنری و بالفعل نمودن آن، گسترش فعالیت های فرهنگی در بین دانشجویان و دانش آموزان سما، برجسته نمودن برند سازمان سما و ورود سما به عرصه فعالیت های هنری و ایجاد فضای مناسب در جهت رقابت در بیان افکار هنری بیان نمود.

معاونت دانشگاه در سما لاهیجان و سیاهکل در ادامه سخنانش موضوعات این جشنواره فرهنگی هنری را در دو بخش اصلی و ویژه دانست که شامل چهار بخش داستانی، مستند، پویا نمایی و تجربی می باشد و خاطرنشان کرد  موضوع بخش اصلی این جشنواره آزاد بوده و دانشجویان می توانند با موضوع دلخواه شان در این دوره از مسابقات شرکت کنند. وی موضوع بخش ویژه را  «سما، مهارت و کارآفرینی» عنوان کرد و افزود:  انتظاری که از دانشجویان داریم این است که به این بخش نگاه ویژه ای داشته باشند تا بتوانیم از ذوق هنری این عزیزان در جهت شناساندن بهتر سما استفاده نماییم.

تمیزکار در ادامه سخنانش به بخش جنبی که این دوره از مسابقات نیز اشاره نمود که برگزاری کارگاه های تخصصی و نشست های پژوهشی، برگزاری بخش های جنبی و فرهنگی و هنری و مروری بر آثار یک فیلمساز مطرح در حوزه فیلم کوتاه از جمله آنهاست.

لازم به ذکر است که این جشنواره فیلم قرار است دوم و سوم دیماه سال جاری با همکاری معاونت فرهنگی دانشجویی سازمان سما، شورای سیاستگذاری سما استان گیلان، معاونت های سما استان گیلان و انجمن سینمای جوانان لاهیجان در دانشکده فنی و حرفه ای سما لاهیجان برگزار شود و ارسال آثار برای دانش آموزان، دانشجویان، کارکنان و اساتید سما آزاد است.


 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان