ویژه های خبری

دانش آموزان هنرستان های فنی و حرفه ای شهرستان لاهیجان (اعم از دخترانه و پسرانه)  به مناسبت هفته مشاغل و به منظور افزایش اطلاعات عمومی خود نسبت به مهارت و مهارت محوری و آشنایی با رشته های فنی اقدام به بازدید از دانشکده فنی و حرفه ای سما لاهیجان نمودند.

در جریان این بازدید که با دعوت دفتر پژوهش دانشکده سما لاهیجان برگزار شد، دانش آموزان هنرستان های فنی و حرفه ای از کارگاه های مختلف از قبیل «مکانیک خودرو»، «plc» ، سایت کامپیوتر و ...  دیدن نموده و از نزدیک در جریان روند کارهای این کارگاه ها قرار گرفتند.

مهندس مرتضی آقامحمدی رئیس دانشکده فنی و حرفه ای سما لاهیجان در جریان این بازدید ضمن سخنانی در مورد اهمیت کار فنی و معضل بیکاری با تربیت نیروهای ماهر و تکنسین ، مهارت آموزی را از موضوعات بسیار مهم دانست که می تواند جوابگوی نیاز بازار کار باشد. آقامحمدی در خلال صحبت هایش دانش آموزان را به فراگیری کار عملی در کنار کار تئوری توصیه نمود و از آنان خواست که از وقت و زمانی که امروزه در اختیارشان است و همچنین از امکاناتی که مراکز آموزشی مثل سما در اختیار آنها قرار می دهد به بهترین نحو ممکن استفاده نمایند.

در ادامه اساتید دانشکده سما نیز در مورد مشاغل مرتبط با رشته های موجود در سما و بازار کار این رشته ها، مطالبی را برای دانش آموزان بیان کردند.

در جریان این بازدید مسابقه ای علمی (در قالب چند تا سوال) در بین دانش آموزان برگزار شد و به نفرات برتر جوایزی تعلق گرفت.      

لازم به ذکر است دانش آموزان علاوه بر کارگاه ها از سایر امکانات دانشکده از قبیل سالن ورزشی، سالن آمفی تئاتر و ... نیز دیدن نمودند.ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان