ویژه های خبری

در راستای سیاست مدرسه سبز و انجام فعالیت های محیط زیستی این مدرسهبرای ترویج فرهنگ درختکاری و حفاظت از فضای سبز و اعتلای فرهنگ دوستی با طبیعت، بسته‌های حاوی یک مداد کاشتنی و گلدان، با شعاری تحت عنوان ( نقش درخت میزنم با دستان کوچکم ) از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان با حضور مسئولین آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد در محل مدرسه سبز سما لاهیجان بین دانش آموزان توزیع شد .

در ابتدای مراسم سیروس بیدریغ رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان پس از خیر مقدم به میمهمانان و ارائه اهداف و افتخارات مدرسه سبز سما لاهیجان از این مشارکت ابراز خورسندی نمودند.

وی مدرسه سبز سما لاهیجان به عنوان یکی از مدارس برتر سما در کشور دانست که مورد تجلیل قرار گرفته و ادامه داد: دانشگاه آزاد برای فرهنگ سازی و اقدام مشترک برای حفظ محیط زیست آماده همکاری با همه دستگاهها می باشد.

در ادامه این مراسم، مسعود کاظمی شهردار لاهیجان پس از تقدیر واحد لاهیجان جهت حمایت و اجرای طرح مدرسه سبز ، هدف برگزاری این طرح را نهادینه کردن محافظت از محیط زیست اعلام و افزود: همانطور که دانش آموزان آینده ساز انقلاب اسلامی هستند ما نیز برای اولین بار در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی این بذرها را در قالب مداد سبز در اختیار دختران مدرسه سبز قرار دادیم تا آن را پرورش داده و سپس به طبیعت بر گردانند، چرا که معتقدیم هر چیزی را استفاده می کنیم قابلیتبازیافت و استفاده مجدد را دارد .

کاظمی شهر لاهیجان را بعنوان پیشگام اهمیت به محیط زیست اعلام وادامه داد: این مداداز نوع مداد روزنامه‌ای است و ما فرهنگ استفاده از مواد بازیافتی را به دانش آموزان آموزش می دهیم و این برنامه با مشارکت دانشگاه آزاد و مدرسه سما باعث ایجاد یک الگو برای همکاری همه دستگاهها برای حفاظت از محیط زیست است.

در اين برنامه جواد تمیز کار سخنگوی شورای شهر، رویکرد محیط زیستی مدرسهافزود :دانش آموزان پس ازتحويل گرفتن مداد و گلدان، تا15 اسفند روز درختکاری فرصت دارند کپسول انتهاي مداد که حاوي بذر است را کاشته و پس از رشد بذر، با حضور شهردار و شورای اسلامی شهر به نام خود اقدام به غرس در سطح شهرستان نمایند .

شايان ذکر است که در پایان مراسم از میهمانان با تقدیم گلدانهای گل توسط مدیریت مدرسه سبز سما لاهیجان تقدیر و تشکر به عمل آمد.

معاونت سما واحد لاهیجان