ویژه های خبری

هنرستان فنی و حرفه ای سما لاهیجان به منظور معرفی بیشتر این مجموعه آموزشی فرهنگی به دانش آموزان لاهیجانی و معرفی امکانات سما اقدام به برگزاری مراسمی با حضور دانش آموزان دوره اول امیرکبیر لاهیجان نمود.

در این مراسم که با حضور دانش آموزان، مدیران و دبیران این دبیرستان در سالن اجتماعات سما لاهیجان برگزار شد، دانش آموزان با فلسفه تشکیل سما و اهداف اصلی آن آشنا شدند.

دکتر فلاح راد معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در حاشیه این بازدید مهم ترین تفاوت سما با سایر مراکزآموزشی فرهنگی را «مهارت آموزی در کنار تحصیل» عنوان نمود و خاطرنشان کرد: امروزه بزرگ ترین معضل برای جوان ما بیکاری و بلاتکلیفی است که سایر برنامه های آنان برای زندگی از قبیل ازدواج و ... را به تعویق انداخته و به یکی از دغدغه های بسیار جدی برای خانواده ها، مسوولان و جامعه تبدیل شده است. لذا سما برای حل این مشکل و کمک به دولت در زمینه اشتغال با راه اندازی مدارس، هنرستان ها و دانشکده های فنی درصدد است که علاوه بر ارائه دروس دانشگاهی از جوانان مان افرادی ماهر و آشنا به کار و حرفه بسازد تا بعد از فراغت از تحصیل بتوانند جذب بازار کار شده و با فراغ بال بیشتری برای آینده و رسیدن به اهداف شان برنامه ریزی کنند.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل، هنرستان تازه تاسیس سما لاهیجان را یکی از بهترین مکان ها برای یادگیری و مهارت آموزی عنوان نمود و افزود: سما لاهیجان و سیاهکل دارای امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی پیشرفته بوده به گونه ای که در بین سایر مراکز دانشگاهی و حتی مدارس همجوار نظیر ندارند و توصیه کرد: دانش آموزان عزیز از این فرصت استثنایی به بهترین شیوه استفاده کنند و با مهارت آموزی در کنار تحصیل به آینده بهتری بیندیشند.

لازمبه ذکر است که در ابتدای این مراسم دانش آموزان از امکانات کارگاهی و آزمایشگاه های سما لاهیجان بازدید کردند و مسوولین مربوطه نیز به تشریح کارگاه ها و آزمایشگاه ها پرداخته و به سوالات آنان پاسخ گفتند.

خاطرنشان می شود که هنرستان فنی سما لاهیجان از مهرماه امسال افتتاح شده و کارش را آغاز نموده است.
معاونت سما واحد لاهیجان