ویژه های خبری

دفتر فرهنگ اسلامی آموزشکده فنی و حرفه ای سما سیاهکل به منظور «تبیین شعار راهبردی سال توسط مقام معظم رهبری»، «تاکید ریاست عالی دانشگاه آزاد بر پیشگامی دانشگاه آزاد اسلامی در تحقق این شعار راهبردی» و با هدف «ترغیب دانشجویان به حمایت از کالای ایرانی» اقدام به برگزاری نشستی دانشجویی با موضوع «حمایت از کالای ایرانی» نمود.

در این مراسم که با حضور دانشجویان، اساتید و کارکنان این مرکز آموزشی فرهنگی برگزار گردید، صادق رفیعی پور مشاور و مدرس حوزه کسب و کار و کارآفرینی به سخنرانی پرداخت و به سوالات متعدد دانشجویان پاسخ گفت.

رفیعی پور در سخنانش یکی از معیارهای پیشرفت و موفقیت هر کشوری را اتکا به اقتصاد ملی و توان داخلی آن کشور دانست و فرهنگ «صادارات محوری» در حوزه اقتصاد را بسیار موثر ارزیابی کرد. وی خاطرنشان کرد با تقویت اقتصاد داخلی و تکیه بر دانش و توان خودمان می توانیم پایه های اقتصادی کشور را محکم نموده و در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم.  وی سپس با اشاره به شعار سال که از طرف مقام معظم رهبری تبیین شده، حمایت از کالای ایرانی را وظیفه همه مردم و در درجه اول وظیفه تولیدکنندگان عنوان نمود.

این مدرس حوزه کسب و کار و کارآفرینی مهم ترین عامل برای رونق گرفتن تولید داخلی را «کیفیت» دانست و اظهار داشت: اگر تولید کننده داخلی ما به این نتیجه برسد که کالای بادوام و با کیفیت تولید نماید و خودش هم از همان کالای تولید داخلی استفاده کند، حتما کالای تولیدی اش مورد حمایت مصرف کننده  قرار خواهد گرفت و آن موقع است که می توانیم به سمت خودکفایی حرکت نموده و از وابستگی به کالای خارجی خلاص شویم.

لازم به ذکر است که در پایان این نشست دانشجویی به سوالات متعدد دانشجویان پاسخ داده شد.


 

 

 

 

  

معاونت سما واحد لاهیجان