ویژه های خبری

دفتر فرهنگ اسلامی آموزشکده فنی و حرفه ی سما سیاهکل به منظور آشنایی دانشجویان این مرکز آموزشی فرهنگی با موضوع پدافند غیرعامل و لزوم آموزش آن در بین مردم اقدام به برگزاری نشستی دانشجویی پیرامون همین موضوع در این مرکز آموزشی فرهنگی نمود.

در این جلسه غفار علی پور استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی به بیان سخن پرداخت. علیپور در ابتدای سخنانش تعریف جامعی از پدافند عامل و غیر عامل ارائه نمود و در ادامه لزوم دانستن افراد از فنون پدافند غیرعامل را بسیار الزامی دانست و خاطرنشان کرد: برای اینکه در مواقع خطر بتوانیم امنیت خودمان را تامین نموده و تلفات انسانی را به حداقل برسانیم نیاز مبرم داریم که آگاهی مردم و جامعه را پیرامون پدافند غیر عامل تقویت کنیم و در این زمینه آموزش همگانی الزامیست.

این مدرس دانشگاه در ادامه به تشریح فناوری های نوین پدافند غیر عامل پرداخت و افزود در موضوع جنگ معمولا طرفی دست برتر دارد که بتواند از فکر های برتر و خلاق نهایت استفاده را ببرد و با تکیه بر استعدادهایش جنگ را هدایت نماید که در این زمینه توانسته ایم با تکیه بر توان دانشمندان دفاعی ما از جمله شهید تهرانی مقدم دست برتر داشته باشیم.

در پایان این نشست به سوالات دانشجویان پاسخ های درخوری ارائه گردید.

 

 

 

 

معاونت سما واحد لاهیجان