ویژه های خبری

دفتر فرهنگ اسلامی سما سیاهکل همزمان با ایام حساس انتخابات که به تعیین سرنوشت کشور به دست توانای مردم رقم می خورد و در راستای تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر مشارکت حد اکثری در انتخابات اقدام به برگزاری کرسی آزاداندیشی در این مرکز آموزشی فرهنگی نمود.

در این مراسم سیاسی که با حضور جمع کثیری از دانشجویان، اساتید و کارکنان سما برگزار  شد، غفار علیپور استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل سیاسی اجتماعی پیرامون «چرایی شرکت در انتخابات» و همچنین «انتخابات اصلح و انتخاب اصلح» به سخنرانی پرداخت.

علیپور مهم ترین ویژگی مردم ایران را درک و شعور سیاسی آنان دانست و خاطرنشان نمود: در تمامی نظام های سیاسی جهان که انتخابات برگزار می شود معمولا درصد مشارکت مردم زیاد بالا نیست ولی در ایران اسلامی مردم ما با بیشترین میزان مشارکت سرنوشت کشورشان راتعیین می کنند و این یکی از برکات انقلاب اسلامی است.

علیپور در ادامه به بیان ویژگی های انتخاب اصلح پرداخت و قبل از آن در مورد انتخابات اصلح نیز سخنانی ایراد نمود. این استاد دانشگاه در ادامه سخنانش از دید باز و تاثیرگذار دست اندرکاران سما سیاهکل پیرامون برگزاری نسشت های بصیرتی تقدیر و تشکر نمود و سما سیاهکل را به عنوان الگویی تاثیرگذار در مراکز آموزش عالی گیلان عنوان نمود.

پس از  سخنرانی علیپور نوبت به برنامه پرسش و پاسخ رسید که دانشجویان و اساتید با فراغ بال و بدون ایجاد هیچ گونه محدودیتی به بیان سوالات شان پرداختند و در فضایی بسیار دوستانه ولی پرجنب و جوش به تمامی سوالات و ابهامات دانشجویان توسط این مدرس دانشگاه پاسخ داده شد.

 

 

 

 

 

معاونت سما واحد لاهیجان