ویژه های خبری

مسئولین و کارکنان سما لاهیجان به مناسبت آغاز سال نو و در آستانه میلاد مسعود مولی الموحدین حضرت علی (ع) با حضور در دفتر امام جمعه لاهیجان با وی دیدار کردند.

در این دیدار صمیمانه دکتر محسن فلاح راد در سخنانی ضمن تبریک سال نو و اعیاد ماه مبارک رجب با بیان سخنانی خاطرنشان کرد: هدف از این دیدار در سال نو کسب رهنمود از حضرت عالی پیرامون پیشرفت کارها بوده و انتظار داریم که کماکان از حمایت و پشتیبانی شما در پیشبرد کارهای فرهنگی و آموزشی برخوردار باشیم تا بتوانیم مجموعه ای در خور شهرستان لاهیجان داشته باشیم.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در ادامه سخنانش گزارشی از روند کارهای انجام شده نیر ارائه داد و افزود: مجموعه سما لاهیجان و سیاهکل دارای پنج مدرسه ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان است که با کادری مجرب متشکل از بهترین مدیران و دبیران شهرستان در خدمت جامعه آموزشی بوده و حدود هزار دانش آموز در این مدارس مشغول تحصیل می باشند. وی فعالیت سما در بخش آموزش عالی را نیز چشمگیر عنوان نمود و خاطرنشان کرد: در این بخش نیز سما با رویکردی کاملا متفاوت با سایر مراکز آموزش عالی به تربیت دانشجویانی کارآفرین و مهارت محور می پردازد و با تاسیس دو دانشکده فنی و حرفه ای در شهرستان های لاهیجان و سیاهکل با امکانات بسیار پیشرفته و تاسیس کارگاه ها و آزمایشگاه های مدرن در خدمت جامعه بوده و دارای مجموعه بانشاطی است و هم اکنون 900 نفر در این دو مرکز به تحصیل مشغولند.

معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل مجموعه سما را مجموعه ای کاملا منسجم و با راندمان بالای کاری توصیف نمود و افزود با تیمی که هم اکنون در سما مشغول فعالیت هستند ما توانسته ایم در سطح کشور و استان حرف اول را بزنیم و این یکی از افتخارات سما لاهیجان و سیاهکل است.

فلاح راد در پایان سخنانش از خطیب جمعه لاهیجان به خاطر اختصاص وقت جهت دیدار با اهالی سما تقدیر نمود.

حجت الاسلام عبدا... زاده پاشاکی امام جمعه لاهیجان نیز در سخنانی، ضمن عرض خیرمقدم به اهالی سما و تبریک سال نو و اعیاد ماه مبارک رجب همگان را به بهره گیری معنوی از برکات و فیوضات این ماه عزیز فرا خواند.

وی سپس با اشاره به اهمیت علم و دانش اندوزی، اسلام را دین قلم دانست و خاطرنشان نمود از مفاهیم بلند سوره علق می توان به درستی دریافت که استارت کاری پیامبر با عنوان علم زده می شود و صحبت از علم و دانش یک توصیه بزرگ دینی است و این باعث افتخار ماست که اساس دین ما بر محور علم و دانش است. وی همچنین با بیان اینکه در جای جای دین ما به اهمیت علم و ترویج آن اشاره شده است، گفت که همه باید در مسیر علم و فرهنگ حرکت کنیم تا جامعه ای پویا و بانشاط داشته باشیم.

امام جمعه لاهیجان با اشاره به شعار امسال که از سوی رهبر معظم انقلاب به سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» نامگذاری شده است، خاطرنشان نمود: سما نیز مانند سایر مراکز علمی باید در عرصه پیشرفت علم و صنعت حرکت کند چرا که قلب و مغز جوان امروز به دست شما دانشگاهیان است و اگر با آنها درست کار کنیم زمینه ساز تولید علم و فرهنگ خواهد شد.

خطیب جمعه لاهیجان سما را مجموعه ای منسجم و پویا دانست و خاطرنشان نمود تلاش بی وقفه کارکنان این مجموعه بر اساس اعتقاد به کار برای پیشرفت است که در وجود کارکنان این مجموعه آموزشی فرهنگی نهادینه شده است.

امام جمعه لاهیجان در پایان سخنانش اظهار امیدواری نمود که سما کماکان در کارهای فرهنگی و پژوهشی پیشتاز بوده و مسیر تعالی را بپیماید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

معاونت سما واحد لاهیجان