ویژه های خبری

مراسم اختتامیه جشنواره «آیین های سرزمین من» با شرکت مراکز آموزشی فرهنگی سما استان گیلان برگزار شد.در این مراسم که با هدف نشان دادن آیین های بومی شهرستان های استان گیلان برگزار شد، هرکدام از معاونت های سما استان با برپایی غرفه هایی به ارائه محصولات خود پرداختند. مدارس دخترانه سما لاهیجان نیز با مشارکت فعال با برپایی غرفه ای به نمایش آثار بومی و محلی لاهیجان از قبیل لباس های محلی، غذاها و ... سعی در زده نگه داشتن آیین های کهن و بومی سرزمین ابریشم و چای نمودند.

لازم به ذکر است که در این همایش از پژوهشگران برتر و فعالان عرصه علم و تحقیق نیز تقدیر به عمل آمد. از آموزشکده سما سیاهکل مهندس مهدی هاتف رئیس این مرکز به عنوان هیات علمی برتر و مسئول پژوهشی، یزدان کریمی پاشاکی به عنوان مسئول برتر باشگاه پژوهشگران آموزشکده سما سیاهکل، مهندس مرتضی آقامحمدی رئیس آموزشکده سما لاهیجان به عنوان هیات علمی برتر و راحله میربلوکی به عنوان مدیر پژوهشی برتر و مسوول برتر باشگاه پژوهشگران جوان تقدیر شد.

در بخش مدارس نیز از فاطمه علی پرست به عنوان مسوول انجمن علمی دانش آموزی برتر و پیمانه جاماسبی به عنوان رابط برتر و معلم پژوهنده برتر قدردانی گردید. از سینا نیکخوی دانش آموز سما نیز به عنوان عضو دانش آموزی برتر باشگاه پژوهشگران تقدیر شد..

در مراسم دکتر امیرتیموری رئیس دانشگاه آزاد گیلان  و دکتر صابری دبیر شورای سیاستگذاری سما استان گیلان  به سخنرانی پرداختند.

مهندس محسن فلاح راد معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل این موفقیت های ارزشمند را به خانواده سما تبریک گفت و ادامه داد: «باید به گونه ای برنامه ریزی و تلاش کنیم که در همه زمینه ها سرآمد باشیم و حرفی برای گفتن داشته باشیم».

فلاح در ادامه سخنانش نیز پیشاپیش سال نو را به همه تبریک گفت و اظهار امیدواری نمود در سال آینده با برنامه ریزی بهتر و تلاش بیشتر بتوانیم گامی مهم در جهت پیشرفت و توسعه سما برداریم.

 

 

 

 

 

معاونت سما واحد لاهیجان