ویژه های خبری

دانشکده فنی و حرفه ای سما سیاهکل در آستانه سالروز شهادت بزرگ بانوی جهان اسلام حضرت فاطمه زهرا (س)  و به پاس گرامیداشت ایثار و فداکاری شهدای دانشجو و شهدای مدافع حرم با هدف تبلیغ سبک زندگی این کبوتران خونین بال، اقدام به برگزاری مراسمی در سالن اجتماعات این مرکز آموزشی فرهنگی نمود.

در این مراسم معنوی که یاد و خاطره شهدا و ایثار و فداکاری های آنها موج می زد از همه اقشار آمده بودند؛ حضور دانشجویان سما سیاهکل و دانشگاه های آزاد پیام نور، مردم عزیز سیاهکل و مسوولین شهرستان اعم از فرماندار، امام جمعه، فرماندهان سپاه و روسای سایر ادارات بسیار چشمگیر بود.

خانواده شهدای دانشجو نیز همگام با مردم عزیز در این مراسم معنوی حضور به هم رسانده بودند تا روایت دلیرمردی های فرزندانشان را از زبان یکی از یاران نزدیک شهدا بشنوند و بیشتر به شهدای شان افتخار کنند.

آغاز این مراسم با تلاوت قاری بین المللی استاد حسین رفیعی همراه بود که قرائت دلنشین آیات جهاد توسط وی فضای مجلس را بیشتر به یاد شهدا می انداخت و بر معنویت مراسم می افزود.

در ادامه این مراسم میلاد پاینده نیز به یاد مظلومیت شهادت ام ابیها حضرت زهرای مرضیه (س) و همچنین به یاد شهدای مظلوم و مقتدر دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم به روضه خوانی و مرثیه سرایی پرداخت و حضار در غم از دست دادن پاره تن حضرت رسول اشک ماتم ریختند و برای دقایقی به سینه زنی پرداختند.

سردار حاج علی فضلی جانشین سازمان بسیج کشور نیز در این مراسم معنوی به سخنرانی پرداخت و از ایثار، فداکاری، غیرت و شجاعت مثال زدنی رزمندگان دوران دفاع مقدس گفت تا نسل جوان مان بیشتر با شهدای جنگ آشنا گردیده و به گذشته شان افتخار کنند.

سردار فضلی با بیان خاطراتی از عملیات فتح خرمشهر از نبود امکانات و وسایل جنگی در آن برهه سخن گفت و از روحیه بسیار بالای رزمندگان و همچنین ولایت پذیری آنان که چگونه گوش به فرمان امام بودند و حاضر به جانفشانی در مقابل بیانات رهبر بودند نیز داد سخن سر داد و یکی از دلایل موفقیت در جنگ را روحیه بالای رزمندگان و ولایت پذیری آنان دانست.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین از خیانت های بنی صدر و منافقین و کارشکنی های آنان نیز سخنانی بیان کرد.

در پایان این مراسم معنوی خانواده شهدای دانشجو و دانشجویان با این سردار عرصه جهاد و شهادت گپ وگفتی صمیمانه داشتند و به ابراز احساسات پرداختند.

لازم به ذکر است که در ابتدای این مراسم مهندس مهدی هاتف رئیس دانشکده سما سیاهکل در سخنان کوتاهی ضمن تسلیت ایام فاطمیه به مهمانان حاضر خیر مقدم گفت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

معاونت سما واحد لاهیجان