ویژه های خبری

معاونت دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل به منظور آگاهی بخش و بصیرت افزایی نسبت به «ماهواره»، «شبکه های اجتماعی مجازی» و «بازی های اینترنتی» و بیان« مزایا»، «معایب» و «ارائه راهکارها برای کم کردن آسیب ها»، اقدام به برگزاری همایشی با عنوان «تاثیر رسانه بر زندگی انسان» در جمع اولیای دانش آموزان مدارس سما نمود.

در این همایش که در سالن اجتماعات دبیرستان دخترانه دوره اول سما لاهیجان برگزار شد اولیای دانش آموزان تمام مدارس این مرکز آموزشی فرهنگی حضور داشتند.

 ملیحه خوب مهر (کارشناس مشاوره وروانشناسی و مشاور مدارس سما) در این همایش پیرامون تاثیر رسانه در زندگی امروز به سخنرانی پرداخت.

خوب مهر در سخنانش برخوردار بودن خانواده ها از ماهواره و استفاده از این رسانه را از دو جنبه «فرصت» و «تهدید» مورد ارزیابی قرار داد و تهدید آن را بیشتر از ایجاد فرصت های مثبت دانست و خاطرنشان نمود: چون ماهواره دارای برنامه های مفید و مضر می باشد، می شود به گونه ای مدیریت نمود تا از فرصت ها و نکته های مثبت این رسانه بهره برد و از برنامه های مضر این رسانه جهانی در امان ماند ولی تهدیداتی که از ناحیه گریبانگیر فرزندان ما می شود بیشتر است و باید به گونه ای مدیریت نمود تا نکات مثبت استفاده از این رسانه برجسته گردد.

وی در ادامه سخنانش شبکه های مجازی را که امروز همه با آن درگیرند نیز همچون کبریتی عنوان نمود که در انبار باروت عمل می کنند و اظهار داشت: وجود شبکه های مجازی در خانواده‌ هایی که در آن چارچوب عاطفی و اخلاقی درستی ندارند و اعضای آن پایبند به اصول اخلاقی نیستند باعث فروپاشی کانون خانواده شده است.

خوب مهر در ادامه گریزی نیز به بازی های اینترنتی زد و خاطرنشان نمود: اصولا بازی شخصیت کودک را می سازد و همچنین باعث شناخت و تحکیم هویت در نوجوان می شود. وی به نوع بازی، شیوه و میزان ساعت آن اشاره نمود و حاطرنشان کرد: برخی از بازی ها با هدف تخریب باورها و اعتقادات دینی ما شکل گرفته و تکون یافته که باید در این زمینه بسیار هوشیار باشیم تا کودک مان به دام نیفتد.

 

 

 

 

 

معاونت سما واحد لاهیجان