ویژه های خبری

 دفتر پژوهش آموزشکده فنی و حرفه ای سما لاهیجان به منظور آگاهی بخشی به دانشجویان و بصیرت افزایی آنان پیرامون معضل خانمانسوز اعتیاد، جلوگیری از آسیب های آن و مبارزه با این پدیده پلشت اجتماعی اقدام به برگزاری همایشی با عنوان«آسیب های اعتیاد و راهکارهای پیشگیری» در سالن اجتماعات این مرکز آموزشی فرهنگی نمود.

مدیر پژوهش سما لاهیجان هدف از برگزاری این همایش را «آگاهی بخشی در خصوص اعتیاد» و «اصلاح باورهای نادرست مربوط به آن» دانست و افزود: با اطلاع رسانی و کار فرهنگی و پژوهشی در این مورد بهتر می توان با این معضل بزرگ مقابله نمود.

در این همایش که با همکاری و مشارکت اداره بهزیستی شهرستان لاهیجان برگزار  گردید، علاوه بر حضور جواد نجار تمیزکار  معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل و رئیس بهزیستی لاهیجان، شرکت دانشجویان، کارکنان، اساتید، مدیران و کارکنان مدارس و اولیای دانش آموزان مدارس سما لاهیجان بسیار پررنگ بود.

معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل در حاشیه این همایش مبارزه با پدیده خانمانسوز اعتیاد را نیازمند عزم ملی دانست و خاطرنشان نمود همه باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم با این معضل بزرگ مبارزه نموده و جامعه ای پاک داشته باشیم.

تمیزکار در ادامه سخنانش استقبال بی نظیر اولیای دانش آموزان در این همایش را نشانه احساس مسوولیت آنان دانست و خاطرنشان کرد امروزه پدیده اعتیاد به عنوان دغدغه ای بزرگ برای خانواده ها شده است چرا که امکان مسری بودن و سرایت آن به همه وجود دارد، پس باید در حد توان مان برای مبارزه با آن اطلاع رسانی و فرهنگ سازی کنیم.

سخنران اصلی این همایش دکتر رحیمیان از پزشکان مجرب و دارای سابقه همکاری چندین ساله با نیروی انتظامی و بهزیستی بود.

دکتر رحیمیان در سخنرانی اش به بیان آمار انواع اعتیاد در کشور و استان و میزان ابتلای رده های مختلف جمعیتی پرداخت و اعتیاد را مهم ترین معضل جامعه امروز عنوان نمود که بسیاری از خانواده ها را درگیر خود نموده است. رحیمیان در ادامه سخنانش به بیان «نحوه ابتلا به انواع مواد مخدر»، «باورهای نادرست در خصوص اعتیاد در جامعه»، «آسیب های جسمی، روحی، خانوادگی و اجتماعی» ناشی از آن  پرداخت و راهکارهای مقابله با اعتیاد و کاهش عوارض آن را به اجمال توضیح داد.

لازم به ذکر است که در پایان این همایش جلسه پرسش و پاسخ پیرامون اعتیاد برگزار شد و به سوالات مختلف دانشجویان توسط رحیمیان پاسخ داده شد.

 

 

 

 

.

معاونت سما واحد لاهیجان