ویژه های خبری

 معاونت دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل به منظور بررسی مسائل و مشکلات مدارس این مرکز، شنیدن نظرات اولیا و مدیران، بررسی وضعیت آموزشی و ...  و همچنین تبادل نظر جهت رفع این موانع و ارائه راهکارهای موثر جهت ارتقای علمی، پژوهشی و فرهنگی این مراکز آموزشی فرهنگی اقدام به برگزاری جلسه ای با انجمن اولیا و مربیان و مدیران نمود.

در این جلسه که با حضور اولیا و مدیران مدارس سما لاهیجان برگزار شد، جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان در سخنانی به بحث ارتقای سطح علمی دانش آموزان اشاره نمود و افزود: اگر دغدغه ارتقای علمی و آموزشی فرزندان مان را داریم، بهترین کار ممکن همکاری مستمر و مجدانه اولیای مدرسه و خانه است که باید سعی کنیم فضایی صمیمانه به وجود آوریم تا منجر به نشاط علمی و فرهنگی فرزندامان شود تا بتوانند با فراغ بال و آرامش بیشتر به ارتقای تحصیلی خود بیندیشند و برای آینده شان برنامه ریزی نمایند.نجار تمیزکار با اشاره به دغدغه های رئیس سازمان سما در خصوص پیشرفت مدارس سما و تقویت بنیه علمی این مدارس، تاکید نمود که با توجه به رنج سنی دانش آموزان باید قدردان لحظه لحظه وقت آنان جهت فراگیری دانش بود چون که دوران نوجوانی و دانش آموزی بهترین اوقاتی است که فرزندان مان می توانند با تقویت پایه های درسی ، اعتقادی و اخلاقی آینده ای روشن برای خود رقم بزنند.

 تمیزکار در ادامه سخنانش به مدیران مدارس هم توصیه نمود که برای بالا بردن توان علمی مدارس، از دبیرانی استفاده نمایند که از لحاظ علمی و فرهنگی در سطح بالایی باشند؛ چرا که هدف اصلی سما تقویت بعد علمی و فرهنگی مدارس است.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان پرداختن به «نشاط و شادابی دانش آموزان» در محیط آموزشی را در کنار «ارتقای سطح علمی و نظارت بر انجام مسائل دینی و اخلاقی» نیز ضروری دانست و خاطرنشان کرد: برای اینکه مدارس را از حالت خمود و سستی و یکنواختی بیرون آوریم باید در کنار تحصیل و تهذیب به مباحث نشاط و سرگرمی دانش آموزان نیز پرداخته شود تا با انگیزه بیشتر و در شرایط روحی مساعد بتوانند به سوی پیشرفت و ترقی گام بردارند.

لازم به ذکر است که قبل از سخنان تمیزکار تک تک  اعضای انجمن اولیا و مربیان و مدیران مدارس به بیان نظرات شان پرداختند و تصمیمات لازم برای برون رفت از مسائل و مشکلات این مدارس اتخاذ گردید.

 

 

 

 

 

 

معاونت سما واحد لاهیجان