ویژه های خبری

دبیرستان های دور اول و دوم دختران سما لاهیجان به مناسبت هفته پژوهش و به بهانه بزرگداشت این هفته با دعوت از معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان و معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل، اقدام به نواختن زنگ پژوهش نمودند.

 جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل در این مراسم که با حضور دانش آموزان، مدیران، دبیران و اولیای دانش آموزان برگزار گردید، ضمن تبریک هفته پژوهش و همزمانی آن با هفته وحدت، پیرامون «اهمیت علم آموزی از منظر دین مبین اسلام»، «اهمیت مقوله پژوهش در عصر حاضر» و «تأثیر افکار و ایده های نسل جوان دانش آموز در ساختن فردای کشور» سخنانی ایراد کرد.

 تمیزکار با توجه به نیاز جامعه علمی کشور و شرایط حساسی که در آن قرار داریم «پژوهش محور» بودن بودن مدارس و دانشگاه ها را بسیار مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم بر قله های افتخار بنشینیم و در بسیاری از زمینه ها از جمله پژشکی، ساخت قطعات مورد نیاز صنعت کشور و ... به خودکفایی برسیم، باید محور کارهای علمی خود را بر پایه پژوهش قرار دهیم و با تلاش و جدیت به ساختن ایرانی آباد و سربلند بیندیشیم.

«بالا بردن کیفیت مدارس سما» و «توان رقابت این مدارس با سایر مراکز آموزشی» از جمله نکاتی بود که تمیزکار ضمن تاکید بر آن افزود: همان گونه که بارها گفته ایم، باز هم تاکید می کنیم که با تمام توان برای پیشرفت و سربلندی سما تلاش خواهیم کرد و هر ابزاری که مدارس سما در جهت پیشبرد کارهای پژوهشی نیاز دارند در اختیارشان قرار  خواهیم داد تا بتوانیم مدارس سما را از نظر علمی و پژوهشی بی نیاز کرده و کیفیت آموزش را در این مدارس ارتقا دهیم، زیرا بر این باوریم که مدارس سما از پتانسیل کافی برای پیشرفت برخوردارند.  

 در ادامه این مراسم دکتر میرمظفر فلاح چای معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان نیز در سخنانی ضمن تبریک هفته پژوهش به بیان «اهمیت جایگزینی ایده های زایشی به جای تفکرات کهکشانی در ارتقای علمی و فنی کشور» پرداخت و بر فراهم سازی شرایط برخورداری بهینه از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان به ویژه مراکز فناور آن توسط مجموعه سما تأکید نمود.

فلاح چای در ادامه سخنانش خاطرنشان نمود: با توجه به هماهنگی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان وسیاهکل آمادگی داریم با تمام توان کلیه امکانات دانشگاه آزاد اسلامی از جمله «امکانات مرکز رشد»، «بخش رباتیک» و همچنین آزمایشگاه ها و کارگاه های این مرکز علمی فرهنگی را در اختیار مدارس سما قرار دهیم تا دانش آموزان عزیز ما بتوانند نیاز های علمی و تحقیقاتی شان را مرتفع نمایند.

بازدید از نمایشگاه هفته پژوهش و تقدیر از برگزیدگان جشنواره زیست فناوری و رابط پژوهشی برگزیده مدارس نیز از حاشیه های جالب توجه این مراسم بود که حاکی از تلاش دانش آموزان و مربیان مدارس سما بود.

لازم به ذکر است که در پایان این مراسم زنگ پژوهش مدارس توسط معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل و همچنین معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان به صدا در آمد. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

معاونت سما واحد لاهیجان