ویژه های خبری

 دفتر فرهنگ دانشکده فنی و حرفه ای سما لاهیجان به مناسبت روز دانشجو اقدام به برگزاری جلسه پرسش و پاسخ نمود تا در این روز اختصاصی دانشجویان، به شنیدن مشکلات و  رفع دغدغه های این قشر فرهیخته رسیدگی شود.

در ابتدای این جلسه جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل در سخنانی ضمن تبریک روز دانشجو و آرزوی موفقیت برای آنان، دانشجو را نماد استکبارستیزی خواند و خاطرنشان نمود: شانزدهم آذر هر سال که مزین به نام «دانشجو» است، فرصت مناسبی است تا ضمن تکریم مقام و منزلت این قشر اثرگذار، به وجوه اثرپذیری جامعه از دانشجويان در جنبه های علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی آن پرداخته شود؛ چه این که وجه تسمیه این روز به نام دانشجو، شهادت مظلومانه سه دانشجوی دانشکده فنی دانشگاه تهران توسط مزدوران ستمشاهی است.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل پویایی و نشاط را از ویژگی های منحصر به فرد دانشجو دانست و افزود: دانشجو به مقتضیات روحیه جوانی و انتظاری که از وی می رود باید امید و سرزندگی را به جامعه هدیه کند و با تلاش و پشتکارش یاس را از کشور دور کرده و مبشر نشاط، کارآیی و کارآفرینی بوده و حتی بالاتر از آن باید در کارهای اجتماعی و همچنین دخالت در امور سیاسی پیشقدم باشد.

تمیزکار پژوهش محور بودن را از مهمترین کارهای دانشجویی برشمرد و افزود: دانشجوی جوان ایرانی باید با توجه به شرایطی که امروز در آن قرار داریم و از طرف ابرقدرت ها تحریم هستیم، بیش از هر چیزی به پژوهش و تحقیق در مسائل علمی بپردازد و با ارائه طرح و برنامه های کاربردی به کمک جامعه و مسوولان بیاید تا بتوانیم به قله های موفقیت برسیم و توان مان را به رخ دشمنان بکشیم.

تمیزکار پرداختن به بحث اقتصاد مقاومتی را از جمله بحث هایی دانست که امروزه باید دانشجو برای تحقق هر چه بهتر آن وقت بگذارد تا با این طرح عظیم بتوانیم در عرصه اقتصادی شاهد تحولی بزرگ در کشور باشیم.  

در ادامه این نشست دانشجویی مهندس مرتضی آقامحمدی رئیس آموزشکده سما لاهیجان نیز در سخنانی ضمن تبریک روز دانشجو و آرزوی موفقیت برای دانشجویان در کسب علم و دانش و هم چنین خدمت به جامعه، به ارائه گزارش کارهای انجام گرفته در دانشکده سما لاهیجان پرداخت و از مشارکت دانشجویان در پیشبرد کارهای فرهنگی، پژوهشی و آموزشی قدردانی نمود. بعد از آن جلسه پرسش و پاسخ شروع شد و مسوولین سما لاهیجان به سوالات متعدد دانشجویان پاسخ دادند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

معاونت سما واحد لاهیجان