ویژه های خبری

به همت معاونت سما لاهیجان و سیاهکل طرح «شناخت ناهنجاري هاي اسكلتي و حركات اصلاحي و ساختار قامتي» برای اولین بار در سطح مدارس این شهرستان برگزار شد.

این طرح که مدارس سما لاهیجان در سطح شهرستان پیشگام آن بودند، با دعوت از یکی از کارشناسان ارشد حرکات اصلاحی از استان تهران، هم اکنون در مدارس دخترانه دوره اول و دوم و همچنین در مدرسه سبز در حال برگزاری است.

جواد نجار تمیزکار رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل با استقبال اجرای این طرح گفت: آنچه که در سما برای ما در درجه اول اهمیت دارد و به جد دنبال آن هستیم، بحث سلامت دانش آموزان مان است. زیرا بر این اعتقادیم که اگر دانش آموزانی سالم داشته باشیم قطعا بازده آموزشی مان بهتر و مفیدتر خواهد بود و می توانیم با فراغ بال بیشتری بحث آموزش و پژوهش را دنبال نموده و محیط تحصیلی پرانرژی و بانشاطی داشته باشیم.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: در حالی داریم این طرح را اجرا می کنیم که هیچ کدام از مدارس شهرستان لاهیجان تاکنون آن را برگزار نکرده اند و این نشان دهنده توجه ویژه سیاست های سازمان سما کشور به مبحث سلامت فرزندان مان می باشد.

تمیزکار بهترين زمان تشخيص براي شناخت ناهنجاري هاي اسكلتي و قامتي در دانش آموزان را در سن كودكي و ابتدايي دانست و افزود: در این سن و با تشخيص ارزياب مربوطه می توان ناهنجاری های اسکلتی را به راحتی شناسایی کرد و برای برطرف شدن مشکل، تمرين مورد نظر را به كودك يا خانواده وی آموخت تا از بروز مشکل در سنین بالاتر جلوگیری شود. وی افزود: در راستای این معاینات در صورت نیاز به پزشک می توان دانش آموزان را برای مداوا به پزشک مربوطه ارجاع داد.

 به گفته تمیزکار، سما در سالیان گذشته نیز در بحث سلامت دانش آموزان پیشتاز بوده و تمام دانش آموزان مدارس این مجموعه دارای پرونده سلامت می باشند و یکی از محاسن و مزیت های مدارس سما نسبت به سایر مدارس دولتی و غیرانتفاعی است.

معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل در پایان از تلاش و زحمات همه مدیران به ویژه مدیر مدرسه سبز (برگزار کننده و پیشنهاد دهنده اصلی این طرح) بابت اجرای این کار مفید و موثر تشکر و قدردانی نمود.

 

 

 

 

 

معاونت سما واحد لاهیجان