ویژه های خبری

معاونت سما لاهیجان و سیاهکل با هدف تبیین انقلاب خونین عاشورا و همچنین به منظور تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم در ایام اسارت اهل بیت پیامبر عظیم الشان اسلام و به یاد مظلومیت زینب کبری (س) اقدام به برگزاری مراسم شب شعر عاشورایی خواهد نمود. در همین راستا شورای فرهنگی این مرکز آموزشی فرهنگی تشکیل جلسه داد تا در مورد چگونگی برگزاری این سوگواره برنامه ریزی شود.

در این جلسه جواد نجار تمیزکار در سخنانی عنوان نمود: با برگزاری این مراسم هنری دو هدف را دنبال می کنیم؛ اول آنکه در تعظیم و تکریم قیام عاشورا کاری متفاوت ارائه نماییم و از زبان فاخر شعر به معرفی عاشورا بپردازیم و دوم عمل به رسالت مهمی است که این روزها بر عهده همه ما و از جمله دانشگاه هاست و آن تجلیل از مقام شامخ شهدای مدافع حرم می باشد؛ مدافعانی که امنیت و اقتدار کشور را مدیون جهاد و از خودگذشتگی آنانیم. چرا که احساس می کنیم دانشگاه باید بزرگ ترین مبلغ فرهنگ مقاومت که برگرفته از فرهنگ ناب عاشوراست، باشد. تمیزکار خاطرنشان نمود: بنا داریم در این مراسم معنوی از حافظان امنیت نظام که کیلومتر ها آن طرف تر از کشورمان از اعتبار و حیثیت نظام و اسلام دفاع می کنند  و همچنین از خانواده محترم و عزیز شهدای مدافع حرم به صورت ویژه تقدیر کنیم و در حد توان مان مبلغ فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت باشیم.

لازم به ذکر است که همایش شعر عاشورایی «با سوگواران حرم» هفدهم آبان ماه سال جاری و در آستانه اربعین سید و سالار شهیدان در سما لاهیجان برگزار خواهد گردید و شرکت کلیه شهروندان در این مراسم آزاد می باشد.

 

 

معاونت سما واحد لاهیجان