ویژه های خبری

آموزشکده فنی و حرفه ای سما لاهیجان به منظور آشنایی دانشجویان ورودی جدید این مرکز اقدام به برگزاری جلسه توجیهی نمود تا این دانشجویان با مسائل مختلف آموزشی، فرهنگی، پژوهشی، مالی و ... آشنا شوند.

در این مراسم که در سالن اجتماعات سما لاهیجان برگزار شد جواد نجارتمیزکار معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل در سخنانی آغاز سال تحصیلی جدید را تبریک گفت و دانشگاه را مرکزی برای اندیشیدن و ساختن کشور عنوان نمود. تمیزکار با اشاره به ایام عزای سید و سالار شهیدان، محرم را ماهی دانست که «از خودگذشتگی» و «ایثار» در آن موج می زند و میدان مسابقه برای رسیدن به ارزش ها و آرمان های الهی می باشد. تمیزکار تبیین ماه محرم و معرفی درست فرهنگ عاشورا را از وظایف اصلی دانشگاه و دانشجویان عنوان نمود.

 وی در ادامه سخنانش از دانشگاه به عنوان مرکزی یاد کرد که پژوهش محوری و فرهنگ سازی ستون های اصلی آن را تشکیل می دهند و بسان کبوتری هستند که جامعه را به سوی آبادانی و پیشرفت می برند. وی خاطرنشان کرد دانشجویان سما باید با تقویت این دو مقوله خودشان را برای خدمت به جامعه آماده نمایند، چون انتظاری که در جامعه از دانشجوی سما وجود دارد بسیار بالاست پس باید بکوشیم در حد انتظار جامعه گام برداریم.

تمیزکار «مهارت محوری» و «کارآفرینی» را بزرگ ترین سرمایه های سما دانست و خاطرنشان کرد: در این مرکز با علم به این که جامعه جوان کشور نیاز به کار و شغل دارد و باید این دغدغه بزرگ خانواده ها حل شود، بهترین راه مقابله با بحران و معضل بیکاری را آموزش «مهارت» و «فن» دانستیم و سعی مان بر این است که در کنار دروس تئوری جوانانی ماهر و آشنا به کار و حرفه را روانه بازار کار نماییم و نگرانی خانواده ها و حتی جوانان این مرز و بوم را برطرف کنیم.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در ادامه سخنانش به دانشجویان توصیه نمود که «وقت» را از دست ندهند و با توجه به زمانی که در آن به سر می برند به بهترین نحو ممکن استفاده کنند چون از دست دادن زمان باعث خسران گردیده و جبران آن غیر ممکن است.

وی همچنین از رئیس این دانشکده به خاطر برنامه ریزی، انتخاب اساتید مجرب و فراهم نمودن بستر لازم جهت تربیت دانشجویان خلاق و کارآفرین و کارکنان این مرکز به خاطر تلاش های مستمر جهت جذب دانشجو تقدیر و تشکر نمود.

مهندس آقامحمدی رئیس دانشکده سما لاهیجان نیز در سخنانی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی به دانشجویان ورودی جدید خیرمقدم گفت و از اینکه سما لاهیجان را برای تحصیل انتخاب نموده اند از حسن سلیقه آنها تشکر کرد.

آقامحمدی نیز هدف سما را تربیت نیروهای مهارت محور و کارآفرین عنوان کرد و افزود: امیدوارم بتوانیم با تربیت دانشجویانی ماهر و آماده به کار در جهت رفع دغدغه بیکاری آنان گام برداریم.

رئیس دانشکده سما لاهیجان در ادامه سخنانش در مورد انتخاب واحد، تخفیف و تقسیط شهریه، تشکیل کلاس ها و ... مواردی را بیان نمود و به دانشجویان توصیه نمود که برای اطلاع از موارد بیشتر به کارشناسان مربوطه مراجعه کنند.

در این جلسه همچنین مدیران و کارشناسان بخش های مختلف به تشریح وظایف بخش های کاری شان پرداختند.

لازم به ذکر است که در این جلسه از دانشجویان برتر علمی و فرهنگی و پژوهشی با تقدیم هدایا و لوح تقدیر قدردانی شد.

 

 

 

 

 

 

 

معاونت سما واحد لاهیجان