ویژه های خبری

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید اولین جلسه شورای فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل با حضور اعضای این شورا برگزار شد.

در این نشست فرهنگی جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل، با تیریک آغاز سال تحصیلی جدید اظهار امیدواری کرد که امسال با تلاش مضاعف همه اعضای خانواده سما لاهیجان و سیاهکل بتوانیم به اهداف اصلی مان دست پیدا کنیم و دانشجویان و دانش آموزان موفقی را تحویل جامعه دهیم.

 تمیزکار همچنین ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، محرم را یادآور ایثار، از خودگذشتگی و همچنین جوانمردی و وفای به عهد دانست و خاطرنشان کرد: معرفی درست قیام سیدالشهدا بهترین کار فرهنگی بوده و باید در اولویت کارهای فرهنگی مان قرار گیرد. وی با بیان اینکه دشمن به معنای واقعی فرهنگ و امنیت ما را هدف گرفته و با تمام توان رسانه ای غول پیکری که در اختیار دارد در پی تضعیف باورها و اعتقادات و سست کردن پایه های فرهنگی جامعه است، بهترین راه مقابله با این تهاجم رسانه ای و فرهنگی را تبیین و ترویج فرهنگ عاشورا دانست و افزود: عاشورا فرهنگی ترین ترین کار در طول تاریخ بشریت بوده و تمام خوبیها و صفات یک فرد و یک جامعه آرمانی از قبیل ایثار، وفای به عهد، جهاد، آزادمردی، در مقابل زور و فشار تسلیم نشدن و ... را در خود دارد و اگر بتوانیم به درستی مروج فرهنگ «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» باشیم جوان ما و جامعه ما در مقابل تمام دسیسه هایی که دشمنان برای مان چیده اند بیمه خواهد شد.

 رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در ادامه سخنانش از زحمات مدیران مدارس سما و همچنین روسا و کارکنان سما لاهیجان و سیاهکل به خاطر زحمات شان برای پیشرفت این مرکز آموزشی فرهنگی تقدیر نمود و خاطرنشان کرد: مجموعه سما با محدود بودن کارکنانش یکی از بهترین مجموعه ها شناخته شده و همیشه در کارهای آموزشی و فرهنگی و پژوهشی پیشتاز بوده است و این نشان دهنده همت بالا و انگیزه کار و تلاش در همکارانمان است. تمیزکار کسب مقام های برتر کشوری در زمینه های مختلف فرهنگی، پژوهشی ، ورزشی و ... را دلیل محکمی برای حرف های خودش عنوان نمود و یادآور شد با موفقیت هایی که در زمینه های مختلف  در سطح کشور به دست آوردیم قطعا انتظارات از سما لاهیجان و سیاهکل بالاتر رفته و باید با تلاش و جدیت بیشتری برای پیشرفت بیشتر سما تلاش کنیم.

در ادامه این جلسه هر کدام از اعضا پیشنهادات و مشکلات شان را بیان نموده و درباره برنامه های فرهنگی پیش رو نیز بحث و تبادل نظر و برنامه ریزی نمودند.

 

 

             

 

 

 

معاونت سما واحد لاهیجان