ویژه های خبری

جلسه معارفه دانشجویان ورودی جدید آموزشکده فنی و حرفه ای سما سیاهکل به منظور آشنایی آنان با مسائل مختلف آموزشی، فرهنگی، پژوهشی، مالی و ... در سالن اجتماعات این آموزشکده برگزار شد.

جواد نجارتمیزکار معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل در این جلسه در سخنانی ضمن عرض خیر مقدم به دانشجویان ورودی جدید و تسلیت ایام شهادت سالار شهیدان ، ماه محرم را فرصتی مغتنم دانست تا به آزادمردی و دفاع از دین بیندیشیم و حسین را آن گونه که شایسته است بشناسیم.

وی در ادامه سخنانش دانشگاه را مکانی برای تحقیق و پژوهش دانست و به اهمیت پژوهش و فرهنگ در کنار آموزش تاکید نمود و خاطرنشان کرد دانشجویان سما باید با تقویت این سه مقوله خودشان را برای خدمت به جامعه آماده نمایند، زیرا انتظاری که در جامعه از دانشجوی سما وجود دارد بسیار بالاست پس باید بکوشیم در حد انتظار جامعه گام برداریم.

تمیزکار یکی دیگر از مزیت های سما را «مهارت محوری» دانست و یادآور شد: سما با علم به اینکه اشتغال یکی از نیازهای اساسی جوانان تحصیلکرده امروز است و خیلی از خانواده ها دغدغه شغلی آبرومندانه برای فرزندان شان دارند، بهترین تدبیر را اتخاذ نموده و در کنار آموختن دروس تئوری به مهارت محوری نیز به طور ویژه می پردازد و سعی مان بر این است که با تربیت نیروهای فنی و آچار به دست در زمینه اشتغال جوانان گام های اساسی برداریم و دغدغه خانواده ها را مرتفع نماییم.

 رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل استفاده درست و بهینه از «زمان» را بسیار مهم عنوان نمود و به دانشجویان توصیه نمود حداکثر استفاده را از زمانی که در اختیارشان است ببرند.

وی همچنین از رئیس این دانشکده به خاطر برنامه ریزی، انتخاب اساتید مجرب و فراهم نمودن بستر لازم جهت تربیت دانشجویان خلاق و کارآفرین و کارکنان این مرکز به خاطر تلاش های مستمر جهت جذب دانشجو تقدیر و تشکر نمود.

تمیزکار «هدف داشتن» را مهم ترین اصل در زندگی عنوان نمود و اظهار داشت: «هدفمند بودن» راهگشای بسیاری از مسائل بوده و کمک بسیار بزرگی در موفقیت اشخاص خواهد نمود و باور دارم که همه شما با هدف و انگیزه گام در مسیر دانشگاه نهاده اید تا بتوانید آینده سازان موفقی برای جامعه باشید.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل دانشگاه پویا را دانشگاهی دانست که نشاط علمی و فرهنگ «پرسشگری» به معنای واقعی در آنجا برقرار باشد، وی حضور پررنگ دانشجو در سر کلاس ها و مطالبه جدی درس همراه با حفظ حرمت استاد را بسیار مهم و اثرگذار خواند و ادامه داد: اساتید شما در حکم کسانی هستند که فکر و اندیشه تان را بارور می نمایند و در واقع شما را برای مسوولیت گرفتن در جامعه و مسوولیت پذیری در زندگی آماده می کنند؛ پس باید حرمت شان را نگه دارید، چرا که نگه داشتن حرمت استاد و گرفتن ارائه طریق از اساتید به نوعی ارزش محسوب می شود و باید در این مسیر از یکدیگر سبقت بگیریم تا بتوانیم ارزش علم و علم آموزی را در جامعه نهادینه کنیم.

مهندس هاتف رئیس دانشکده سما سیاهکل نیز در سخنانی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی به دانشجویان ورودی جدید خیرمقدم گفت و از اینکه سما سیاهکل را برای تحصیل انتخاب نموده اند از حسن سلیقه آنها تشکر کرد.

هاتف هدف سما را تربیت نیروهای مهارت محور و کارآفرین عنوان کرد و افزود: امیدوارم بتوانیم با تربیت دانشجویانی ماهر و آماده به کار در جهت رفع دغدغه بیکاری آنان گام برداریم.

رئیس دانشکده سما سیاهکل در ادامه سخنانش در مورد انتخاب واحد، تخفیف و تقسیط شهریه، تشکیل کلاس ها و ... مواردی را بیان نمود و به دانشجویان توصیه نمود که برای اطلاع از موارد بیشتر به کارشناسان مربوطه مراجعه کنند.

 

 

 

 

 

 

معاونت سما واحد لاهیجان