ویژه های خبری

همزمان با آغاز سال تحصیلی نوای دلنشین زنگ مهر- زنگ بیداری و حرکت به سوی قله های افتخار- در مدارس سما نوازشگر گوش های دانش آموزان و آینده سازانی شد تا برای حرکت به سوی فرداهای روشن عزم خود را جزم نمایند.

دانش آموزان مدرسه دور اول پسران سما لاهیجان اما در اولین روز شروع سال تحصیلی، میزبان مسوولین و نخبگان شهرستان لاهیجان بودند تا به طور رسمی حلول سال تحصیلی خود را با همدلی در کنار هم به جشن بنشینند و بر سفره عیدانه سال نو تحصیلی آینده ای درخشان برای وطن سربلندمان ایران را بشارت دهند.

در این مراسم که با حضور معاون پژوهشی دانشگاه آزاد، رئیس اداره ارشاد، رئیس اداره بهزیستی، مسوول روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، اولیای دانش آموزان و معلمان و کارکنان برگزار شد، جواد نجار تمیزکار در سخنانی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی به دانش آموزان و معلمان عزیز، زنگ مهر را زنگ بیداری برای حرکت به سوی فرداهای روشن دانست و خاطرنشان کرد: هدف مان از تحصیل باید ساختن کشوری باشد که در همه زمینه ها در دنیا سرآمد و الگو باشیم و باورم این است که این توان در دانش آموزان و دانشجویان ایرانی وجود دارد و تاریخ نیز این حقیقت را اثبات نموده است. تمیزکار در ادامه سخنانش از بوعلی سینا، ابوریحان بیرونی، زکریای رازی، شیخ بهایی و ... به عنوان نوابغ ایرانی یاد نمود که دنیای پیشرفته علمی امروز، خود را مدیون آنان می داند و هنوز هم از آثار علمی این بزرگان در مراکز معتبر علمی دنیا استفاه می شود.

تمیزکار در ادامه خاطرنشان نمود امروزه نیز برخی مراکز علمی معتبر دنیا به دستان توانای نوابغ ایرانی می چرخد و همچنین در علم پزشکی نیز ایرانیان در دنیا در رده های نخست جای دارند. وی در این زمینه  از پروفسور سمیعی به عنوان افتخار ایران و گیلان یاد نمود و خاطرنشان کرد با توجه به سوابقی که برشمردیم شما دانش آموزان عزیز باید بدانید که دارای چه پیشینه قوی علمی هستید لذا باید تلاش کنید آینده سازان نمونه ای در تراز ایران باشید تا دنیا به وجودتان افتخار کند.

وی در ادامه سخنانش «سما» را از مراکز آموزشی بسیار موفق دانست و افزود همان گونه که بارها گفته ایم سما ثابت نموده است در همه زمینه ها حرف های تازه و نو برای گفتن دارد و کماکمان در عرصه مدارس و دانشکده ها خلاقانه عمل نموده است. تمیزکار مهمترین رسالتی را که این مرکز آموزشی فرهنگی امروز عهده دار آن است، «کارآفرینی» و «مهارت آموزی» عنوان نمود و  خاطرنشان کرد: با توجه به بحران پیچیده «بیکاری» که بزرگ ترین معضل خانوده ها بوده و ذهن جوانان مان را درگیر نموده و ریشه در بسیاری از ناهنجاری ها دارد، سما با تمام وجود و ظرفیت کمر همت بسته تا این دغدغه بزرگ را از ذهن جوانان و خانوده های آنان خارج نموده و امید به زندگی با نشاط را برای شان به ارمغان بیاورد.  وی اظهار امیدواری نمود که دانش آموزان و دانشجویان سما آینده سازان موفقی برای کشور عزیزمان باشند.

لازم به ذکر است که دبستان ابتدایی سبز سما نیز سال تحصیلی خود را با جشن شکوفه ها آغاز نمود. در این جشن نیز دانش آموزان سال تحصیلی خود را با حضور معاون دانشگاه در امور سما و رئیس اداره ارشاد شهرستان لاهیجان آغاز کردند. از حاشیه های این جشن دانش آموزی برپایی «نمایثگاه مقاومت» به مناسبت هفته دفاع مقدس بود که مورد بازدید قرار گرفت. تمیزکار در حاشیه این جشن نیز در سخنانی این مدرسه را از مدرسه های بسیار موفق در زمینه آموزش نوین دانست و خاطرنشان کرد نهایت تلاش مان را به کار خواهیم گرفت تا سایر مدارس سما لاهیجان نیز همچون مدرسه سبز به عنوان برند در سطح شهرستان مطرح باشند و روز به روز شاهد استقبال شهروندان از مدارس سما لاهیجان باشیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

معاونت سما واحد لاهیجان