ویژه های خبری

دفتر فرهنگ اسلامی این مرکز در ردیف 10 دانشکده برتر کشور قرار گرفت

دفتر فرهنگ اسلامی سما لاهیجان در ارزیابی سالانه دفاتر فرهنگی سازمان سما در سال های 93 و 94 عناوین دوم و چهارم کشوری را به صورت متوالی کسب نمود.

لازم به ذکر است که عملکرد فرهنگی دانشکده های سما کشور، هر ساله از سوی سازمان سما مورد ارزیابی قرار می گیرد و ار نفرات برتر فرهنگی تقدیر می شود.

جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل با تبریک این موفقیت به سیده معصومه خداشناس مدیر فرهنگی و مهندس آقامحمدی رئیس این دانشکده، کار فرهنگی را وظیفه اصلی نهاد دانشگاه دانست و افزود: اگر می خواهیم «دانشگاه مبدا همه تحولات» باشد باید با تقویت کار فرهنگی و پرداختن به فرهنگ اصیل و ناب ایرانی اسلامی در این راه گام برداریم؛ چرا که باور داریم اگر فرهنگ درست شود، قطعا به دنبال آن شاهد شکوفایی پژوهش و آموزش نیز خواهیم بود.

تمیزکار سما لاهیجان و سیاهکل را دارای پتانسیل بالا برای کارهای فرهنگی و پژوهشی دانست و خاطرنشان کرد: این مجموعه آموزشی فرهنگی به رغم وجود مشکلاتی چون کمبود امکانات و نیرو در سطح شهرستان همیشه پیشتاز بوده و کارهای ارزنده ای را در زمینه های مختلف فرهنگی، پژوهشی و آموزشی انجام داده به گونه ای که زبانزد خاص و عام است.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل از جشنواره کشوری فیلم صد ثانیه ای که برای اولین بار در سما لاهیجان برگزار شد، به عنوان کار اثرگذار فرهنگی نام برد و افزود: باید در مجموعه سما، کارهای فرهنگی را در خدمت اهداف اصلی سازمان یعنی «مهارت محوری» و «کارآفرینی » قرار دهیم و به نوعی فرهنگ کار و تلاش و مبارزه با بیکاری را در فعالیت های فرهنگی مان نهادینه کنیم چرا که این ریشه در اعتقادات و دین ما دارد همانگونه که پیامبر خاتم دست های کارگر را بوسید. 

تمیزکار در ادامه سخنانش از همه مدیران و کارشناسان سما لاهیجان و سیاهکل در بخش های مختلف نیز خواست همچون دفتر فرهنگ اسلامی این مرکز آموزشی فرهنگی با تلاش و کار مضاعف پرچم سما را در سطح کشور به اهتزاز درآورند و بر افتخارات این مرکز آموزشی فرهنگی بیفزایند.

معاونت سما واحد لاهیجان