ویژه های خبری

دفتر فرهنگ اسلامی سما سیاهکل همزمان با بیست و هشتمین روز ماه مبارک رمضان اقدام به برگزاری دعای وداع  با این ماه مبارک نمود. در این مراسم که با محفل انس با قرآن کریم همراه بود، حسین رفیعی و ابراهیم تبسم چهره از قاریان بین المللی قرآن مجید به تلاوت آیاتی از کلام نور پرداختند و فضای این مرکز آموزشی فرهنگی را معطر به عطر قرآن كردند. در این محفل معنوی که با حضور مسوولان شهرستان ازجمله امام جمعه، فرماندار، شهردار، رئیس شورای شهر، دانشجویان، کارکنان، اساتید، مسوولان سما لاهیجان و سیاهکل و جمعی از روسای سایر ادارات شهرستان برگزار شد، ابتدا ابراهیم تبسم چهره با تلاوت آیاتی از سوره زمر و سپس حسین رفیعی با تلاوت آیات پاياني سوره بقره دل ها را جلا داده و شور و نشاط قرآنی را بر فضای مراسم طنین انداز کردند.

لازم به ذکر است که دانشجویان و کارکنان سما از وجود سبحان پرهیزکار حافظ نوجوان قرآن مجید (حافظ بیست جزء قرآن) نیز كه در مراسم حضور داشت  بهره بردند؛ به گونه ای که وی به پرسش هاي متعدد قرآنی حضار پاسخ گفت و بارها مورد تشویق  قرار گرفت.

در ساعات پایانی مراسم هم دعای وداع با مبارک رمضان از سوي یکی از مداحان اهل بيت عصمت و طهارت قرائت شد و حضار برای سلامتی و عاقبت بخیری همدیگر دست به دعا برداشتند.

پس از اقامه نماز جماعت نیز ضیافت افطاری در این مر كز آموزشی فرهنگی با میزبانی دانشجویان و کارکنان سما لاهیجان و سیاهکل برگزار شد. گفتني است که در برپايي مراسم افطاری امسال خود دانشجویان و پیشقدم شده و با مشارکت مالی هزینه ضیافت افطاری امسال را متقبل شدند که بسیار جالب توجه بود.

از حاشیه های بسیار شیرین و به یاد ماندنی این مراسم حضور کودکان سرای نصیر(مرکز نگهداری ایتام و کودکان بی سرپرست) در جمع دانشجویان بود که با استقبال حضار مواجه شد.

جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل در حاشیه این مراسم در سخنانی با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه دانشجویان و کارکنان، ماه رمضان را ماه تزکیه و مبارزه با نفس خواند و به همگان توصیه نمود که در این ماه عزیز از فرصت استفاده كرده و به خودسازی بپردازند. وی همچنین ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این مراسم معنوی اظهار امیدواری كرد كه با گسترش فعالیت های قرآنی بتوانیم در راستای اعتلای این کتاب آسمانی گام های اساسی برداریم و مروج فرهنگ قرآنی در جامعه باشیم.

معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل در ادامه خاطرنشان کرد باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که  قرآن در امور زندگی ما جاری و ساری باشد و اگر توانستیم امور زندگی و کارهایمان را با قرآن تنظیم کنیم، شاهد جامعه ای دارای آرامش  و عاری از مشکلات و ناهنجاری ها خواهیم بود و مصداق همان حیات طیبه ای می شویم که خود قرآن به ما بشارت داده است. تمیزکار به برنامه های سما در جهت توسعه فرهنگ قرآنی نیز اشاره کرد و افزود: مجموعه سما به صورت مداوم در طول ترم جهت آشنایی دانشجویان با قرآن و مانوس کردن آنان با این کتاب آسمانی اقدام به برگزاری کلاس های فوق برنامه در قالب طرح قدس(قرآن در سما) با دعوت از اساتید برتر شهرستان كرده و تاکنون توانسته در این زمینه به موفقیت های چشمگيري دست پیدا کند.

مهدی هاتف رئیس آموزشکده سما سیاهکل نیز ضمن تقدیر و تشکر از دانشجویان این مرکز در برپایی ضیافت افطاری، از همه دست اندرکاران برگزاری این مراسم تقدیر و تشکر نمود و اظهار امیدواری کرد که با همدلی و مشارکت بیشتر در کارهای فرهنگی و ترویج معارف دینی و قرآنی بیش از پیش کوشا باشیم و در راستای اعتلای فرهنگ ایرانی اسلامی گام های موثری برداریم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

معاونت سما واحد لاهیجان