ویژه های خبری

دفتر فرهنگ اسلامی سما لاهیجان همزمان با ایام ماه مبارک رمضان - ماه نزول قرآن-  به منظور بهره مندی از کلام وحی و استماع آیات روحبخش قرآن کریم، اقدام به برگزاری مراسم معنوی «انس با قرآن» در این مرکز آموزشی فرهنگی نمود.

در این مراسم معنوی که با حضور دانشجویان، کارکنان، اساتید، مسوولان سما لاهیجان و سیاهکل برگزار شد، ابراهیم تبسم چهره از قاریان بین المللی قرآن کریم  با تلاوت آیاتی از سور مبارکه نمل و کوثر فضای جلسه را منور به نور قرآن نمود.

در این مراسم معنوی همچنین بخش هایی از جزء بیست و هفتم قرآن مجید توسط محمد ابراهیم طلوع از قاریان برتر شهرستان لاهیجان به صورت ترتیل قرائت شد.

لازم به ذکر است که دانشجویان و کارکنان سما از وجود سبحان پرهیزکار حافظ نوجوان قرآن مجید (حافظ بیست جزء قرآن) نیز بهره بردند؛ به گونه ای که وی به سوالات متعدد قرآنی حضار پاسخ گفت و بارها مورد تشویق قرار گرفت.

جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل در حاشیه این مراسم در سخنانی با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه دانشجویان و کارکنان، ماه رمضان را ماه تزکیه و مبارزه با نفس خواند و به همگان توصیه نمود که در این ماه عزیز از فرصت استفاده نموده و به خودسازی بپردازند. وی همچنین ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این مراسم معنوی اظهار امیدواری نمود با گسترش فعالیت های قرآنی بتوانیم در راستای اعتلای این کتاب آسمانی گام های اساسی برداریم و مروج فرهنگ قرآنی در جامعه باشیم.

معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل در ادامه خاطرنشان کرد باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که  قرآن در امور زندگی ما جاری و ساری باشد و اگر توانستیم امور زندگی و کارهای مان را با قرآن تنظیم کنیم، شاهد جامعه ای دارای آرامش  و عاری از مشکلات و ناهنجاری ها خواهیم بود و مصداق همان حیات طیبه ای می شویم که خود قرآن به ما بشارت داده است. تمیزکار به برنامه های سما در جهت توسعه فرهنگ قرآنی نیز اشاره کرد و افزود: مجموعه سما به صورت مداوم در طول ترم جهت آشنایی دانشجویان با قرآن و مانوس کردن آنان با این کتاب آسمانی اقدام به برگزاری کلاس های فوق برنامه در قالب طرح قدس(قرآن در سما) با دعوت از اساتید برتر شهرستان می نماید و تاکنون توانسته در این زمینه به موفقیت های خوبی دست پیدا کند.

 

 

 

 

 

معاونت سما واحد لاهیجان