ویژه های خبری

مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل به منظور توسعه امور فرهنگی و آموزشی و در راستای خدمات رسانی بیشتر به شهروندان در زمینه های علمی و فرهنگی، اقدام به برگزاری نشستی مشترک با شهرداری لاهیجان نمود. حاصل این جلسه  امضای یک تفاهم نامه همکاری بین شهرداری و سما لاهیجان بود که طرفین متعد شدند با  استفاده بهينه از پتانسيل و ظرفيت‌ها و توانايي‌هاي علمي- پژوهشي موجود، اقدام به فعالیت در راستای توسعه علمی و فرهنگی شهرستان لاهیجان نمایند.

 جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در این جلسه در سخنانی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگی، ماه مبارک رمضان را فرصتی مناسب برای تزکیه و خودسازی عنوان نمود و اظهاری امیدواری کرد که در این ماه عزیز مورد غفران الهی قرار گیریم.

تمیزکار در ادامه سخنانش از توجه و حمایت شهرداری از برنامه های سما لاهیجان چه در حوزه مدارس و چه در حوزه آموزشکده ها  تقدیر و تشکر نمود و خاطرنشان کرد: همان گونه که  که بارها عنوان نموده ایم مهمترین هدف و رسالت سما «مهارت محوری» و «کار آفرینی» است و نهایت تلاش ما و همکاران مان در سما تبیین این موضوع مهم است که بتوانیم در این زمینه یاریگر دستگاه های اجرایی در امر مبارزه با معضل بیکاری باشیم. وی افزود: لازمه موفقیت در این راه همکاری همه نهادها با این مرکز آموزشی فرهنگی است و در تلاشیم با توسعه ارتباط با نهادهای دولتی و اجرایی و شناسایی آسیب های موجود و استفاده از فرصت ها گام موثری در راه توسعه علمی و فرهنگی شهرستان برداریم.

وی هدف اصلی این تفاهم نامه را ايجاد همكاري بين مرکز آموزشی- فرهنگی سما و شهرداری لاهیجان در زمينه‌هاي علمي- پژوهشي، آموزش های زیست محیطی و شهروندی با در نظرگرفتن كليه امكانات طرفين اعم از فني، توليدي، نيروي انساني و اطلاعات، ‌تجربه و تخصص آنان عنوان نمود.

«بهره‌مند شدن طرفين از امكانات يكديگر از قبيل توان فكري ، تجربي ، پژوهشي، آزمايشگاهي، كارگاهي، كتابخانه‌اي، ارتباطات ، فضای فیزیکی و »، «همکاری در برگزاری مشترک همایش ها، ویژه برنامه های علمی و فرهنگی و آموزش شهروندی»، «امكان بازديد از تجهیزات گوناگون طرفین از جمله آزمايشگاه‌ها و واحدهاي علمي- پژوهشي برای ایجاد زمینه  گسترده تر همکاری مشترک»، «برگزاری دوره های کوتاه مدت مهارتی برای کارکنان شهرداری و دوایر زیرمجموعه آن در مرکز سما لاهیجان» و «اعزام دانشجویان جهت گذراندن دوره کارآموزی و نیز بازدیدهای علمی-پژوهشی از شهرداری و واحدهای تابعه آن» از موضوعات مهمی بود که تمیزکار با اشاره به آنها خاطرنشان کرد که با اجرایی نمودن آنها گامی موثر در توسعه فضای آموزشی و فرهنگی شهرستان برداریم چرا که مردم انتظار تحول از ما دارند و سما باید بتواند با توسعه این فضا در راستای آموزش نوین گام نهد.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در ادامه افزود: کارهای مهمی چون آموزش شهروندی، توجه به مسائل زیست محیطی و بهداشت محیط شهری را از سال قبل آغاز نموده ایم و با بازگشایی مدرسه سبز، سما در این زمینه ها پیشقدم بوده و می تواند در خصوص مسائل فوق با شهرداری همکاری کند.

شهردار لاهیجان نیز در سخنانی سما را مجموعه ای منسجم و کادر سما را افرادی توانمند عنوان نمود و خاطرنشان کرد: با توجه به شناختی که از مجموعه سما دارم، می دانم که افرادی با انگیزه بالای کار و تلاش در این مجموعه فعالیت می کنند که دغدغه اصلی آنها توسعه فضای فرهنگی و علمی شهرستان می باشد و  در راستای تحقق آن تلاشی مضاعف می کنند.

آگشته در ادامه سخنانش با اشاره به معضلات فرهنگی، حقوق شهروندی و شهرنشینی و مسائل زیست محیطی ادامه داد بر این باوریم که در این زمینه ها می توانیم با یاری سما و استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های این مجموعه آموزشی فرهنگی بر بسیاری از این مشکلات غلبه نماییم.

 

 

 

 

 

 

 

معاونت سما واحد لاهیجان