ویژه های خبری

معاونت دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل به منظور معرفی بیشتر این مرکز آموزشی فرهنگی و اطلاع رسانی گسترده از اهداف متعالی سما در حوزه های مختلف آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و ... اقدام به تشکیل کارگروه تبلیغاتی و اطلاع رسانی نمود. در اولین جلسه این کارگروه که با حضور روسای آموزشکده ها و مدیران مدارس، کارشناسان بخش های مختلف و دانشجویان صاحب نظر تشکیل شد، جواد نجار تمیزکار در سخنانی با تبریک فرارسیدن ماه مهمانی خدا و آرزوی قبولی طاعات و عبادات اعضای جلسه، به اهداف تشکیل این کارگروه پرداخت و مهم ترین هدف راه اندازی این تیم تبلیغاتی را تبیین «مهارت محوری» و «کارآفرینی» در سطح جامعه عنوان نمود و خاطرنشان کرد: امروز جامعه ما با دغدغه بزرگ و معضل پیچیده ای به نام بیکاری مواجه است و با توجه به فضای بحرانی کسب و کار بیشتر مردم به نوعی از تحصیل گریزان شده و در پی آنند که آینده ای شغلی برای خودشان و فرزندان شان رقم بزنند، لذا تحصیل را زیاد رافع مشکل خود نمی دانند. وی افزود: با توجه اینکه هدف سما برطرف نمودن این مشکل بوده و رسالت آن «کارآفرینی» و «مهارت محوری» است، هنوز بسیاری از مردم از خدمات بزرگ  این مرکز آموزشی فرهنگی در این دو حوزه مهم که به زندگی آنان گره خورده است، بی خبرند. لذا بر آن شدیم با تشکیل کارگروه ویژه و قوی تبلیغاتی، سما را آن طور که هست به جامعه معرفی کنیم و بر این باوریم که با معرفی درست سیاست های سما استقبال شهروندان از این مجموعه بیش از گذشته خواهد شد.

بیان تفاوت های سما با سایر مراکز آموزشی نیز از نکاتی بود که مورد اشاره رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل قرار گرفت. وی به «آموختن حرفه در کنار تحصیل » به عنوان یکی از شاخصه های سما اشاره نمود که دیگر مراکز آموزشی از آن بی بهره اند. تمیزکار افزود بنا داریم از سال جدید تحصیلی در تمام مقاطع تحصیلی این برنامه را پیاده کنیم و با این کار به نوعی «زمان» و «هزینه» ای که شهروندان برای فرزندانشان در سما صرف می کنند را هدفمند نموده و به تحصیل صرف و آموختن دروس تئوری اکتفا نکنیم.

«غیر انتفاعی بودن سما به معنای خاص آن» نیز تفاوت دیگری بودکه مورد اشاره تمیزکار قرار گرفت. وی افزود: برخلاف سایر مراکز غیرانتفاعی درآمدهای سما صرف توسعه مراکز آموزشی، گسترش کارهای فرهنگی و پژوهشی می شود نه جیب افراد و این واقعیتی است که اگر به درستی تبیین شود مورد استقبال بیشتر شهروندان قرار خواهد گرفت؛ چرا که اگر مردم بدانند که هزینه هایی که برای تحصیل در سما می پردازند صرف توسعه و عمران و گسترش فضای آموزشی شهرشان و همچنین به پیشرفت علمی فرزندان شان شان می انجامد، قطعا به این مجموعه اعتماد بیشتری پیدا می کنند و مبلغین بزرگی برای سما خواهند شد.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما در ادامه خاطرنشان کرد: سما همواره به دنبال بهترین ها در امر آموزش بوده و به دنبال شاخص هاست؛ وی در مورد برجسته نمودن شاخص ها به «هوشمند سازی» مدارس اشاره نمود و  خاطرنشان کرد: با این کار سعی می کنیم با شیوه های نوین آموزشی دنیا همگام بوده و با نوآوری در امر آموزش پذیرای فرزندان مان باشیم و اعتماد خانواده ها را جلب کنیم.

معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل با بیان اینکه برای تبلیغات نیز به دنبال بهترین شیوه ها هستیم، رسیدن به نتیجه مطلوب را هدف اصلی تبلیغات دانست و ادامه داد: باید با تلاشی مضاعف سما را آن گونه که شایسته است معرفی نماییم و با راه اندازی « نهضت اطلاع رسانی» اعم از دانشجویان، دانش آموزان و حتی اولیای آنها دستاوردهای سما را بشناسانیم. وی همچنین افزود باید در این راه از تمام ظرفیت های موجود در شهرستان از قبیل شهرداری، شورای شهر، مطبوعات و سایت های خبری و حتی فضای مجازی نیز بهره بگیریم. راه اندازی کارگروه های «تبلیغات محیطی»، «فضای مجازی متشکل از دانشجویان و دانش آموزان»، «مطبوعات، خبرگزاری ها و سایت های مختلف خبری» از مهم ترین مصوبات این جلسه بود که مقرر شد به صورت مستمر و با تلاشی مضاعف شروع به کار نموده و نتیجه حاصل از آن و همچنین نقاط ضعف و قوت کارهای محول شده در هر کدام از این کارگروه ها در جلسات بعدی مطرح شود تا با همفکری و تشریک مساعی راه کارهای لازم اتخاذ گردد.

لازم به ذکر است که در ابتدای این جلسه هرکدام از اعضا به بیان نظرات خود پیرامون بهتر معرفی نمودن سما پرداختند و پیشنهادات ارزشمندی ارائه نمودند.

 

 

 

معاونت سما واحد لاهیجان