ویژه های خبری

 با استقبال بی نظیر شهروندان لاهیجان از مدارس سما، دبیرستان دوره اول پسرانه و مدرسه سبز سما لاهیجان تکمیل ظرفیت شدند.

 با توجه به اینکه هنوز سال تحصیلی به پایان نرسیده، استقبال شهروندان برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس سما عالی بوده و دبیرستان دوره اول پسرانه و مدرسه سبز سما لاهیجان رکوردی بی نظیر را در کارنامه کاری خود ثبت نمودند و تکمیل ظرفیت شدند.

به گزارش روابط عمومی سما لاهیجان و سیاهکل جواد نجار تمیزکار با اعلام این مطلب و با ابراز خشنودی از اعتماد شهروندان فهیم لاهیجانی به مجموعه سما ابراز امیدواری نمود در سالیان آتی بتوانیم با گسترش فضای آموزشی شاهد پذیرش بیشتر دانش آموزان عزیزمان باشیم.

تمیزکار مهم ترین دلایل استقبال شهروندان از مدارس سما را «ارائه شیوه های نوین آموزشی»، «مجهز بودن مدارس به امکانات پیشرفته و به روز تحصیلی»، «داشتن کادری مجرب و دلسوز» و «بهره گیری از دبیران و معلمین برجسته» عنوان نمود و خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما این است که با ایجاد محیط تحصیلی و فرهنگی درخور شهروندان عزیز، فرزندان مان را با شیوه های نوین تحصیلی همراه با آموزش یک مهارت، به آینده ای درخشان بشارت دهیم کما اینکه این کار تاکنون در مدارس ما انجام شده و استقبال بی نظیر شهروندان و اعتماد بیش از اندازه آنان به سما، خود گویای این امر است.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: با عنایت به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه و گسترش زبان های خارجی و عدم تمرکز بر زبان انگلیسی، سازمان سما این رهنمود را نصب العین خود قرار داده و یکی از اهداف کلان این سازمان توسعه زبان های زنده  دنیا در کنار سایر دروس می باشد. لذا در جلسه معاونین سما کشور این موضوع به تصویب رسید و مقرر گردید انستیتوی زبان های خارجه تاسیس شود و سما لاهیجان از معدود مراکزی است که مجوز این کار را دریافت نموده است. معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل اظهار امیدواری نمود با راه اندازی این مرکز در لاهیجان مشکل بسیاری از شهروندان که تمایل دارند فرزندانشان غیر از زبان انگلیسی یک زبان خارجی دیگر را نیز بیاموزند مرتفع گردیده و خواسته شان جامه عمل بپوشد. وی تاکید کرد برای تحقق این امر نهایت تلاش مان را به کار خواهیم گرفت تا با راه اندازی این مرکز راه را برای پیشرفت فرزندان مان هموار کنیم.

تمیزکار یکی از اهداف اصلی توسعه زبان های خارجه را توسعه حوزه «کارآفرینی» عنوان نمود و خاطرنشان کرد: با این کار می توانیم هم به رونق «کارآفرینی» که هدف اصلی سما بوده بیندیشیم و هم سطح علمی دانش آموزان مان را ارتقا دهیم.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در پایان سخنانش ضمن عذرخواهی از عدم پذیرش دانش آموزان برای ثبت نام در این مدارس به دلیل تکمیل ظرفیت آنها، مهم ترین دلیل آن را کمبود فضای آموزشی عنوان نمود و خاطرنشان کرد: در تلاشیم در سال های آتی با گسترش فضای آموزشی این مشکل را نیز برطرف نموده و با فراغ بال بیشتری در خدمت شهروندان فهیم لاهیجانی باشیم، چرا که سما را متعلق به مردم می دانیم و از اعتماد شهروندان بی نهایت ممنونیم.

 

 

معاونت سما واحد لاهیجان