ویژه های خبری

دفتر پژوهش دانشکده فنی و حرفه ای سما لاهیجان به مناسبت روز معمار و به منظور شکوفایی خلاقیت ها و استعدادهای دانشجویان ، اقدام به برگزاری مسابقه ای با عنوان«جایی برای زیستن» در بین دانشجویان رشته معماری نمود.

در این مسابقه دانشجویان از مواد دور ریختنی و غیر قابل استفاده با ذوق و سلیقه خودشان بهره برداری نموده و دست به تولید آثار جدید زدند.

 مهدیه دلشاد مدیر گروه معماری این مرکز آموزشی فرهنگی مهمترین اهداف این مسابقه را «شکوفایی خلاقیت ها و استعدادهای دانشجویان معماری و ساختمان در طراحی موضوعی»، «ایجاد انگیزه در استفاده از لوازم دورریختنی و تبدیل آن به یک متریال در اجرای یک طرح موضوعی»، «آموزش و ترویج استفاده دوباره از لوازم دور ریختنی»، «کاهش تولید زباله و توجه به حفظ محیط زیست» و « تمرین عملی دروس درک و بیان و تمرین های معماری» عنوان نمود.

لازم به ذکر است که شهردار لاهیجان ضمن بازدید از این رقابت علمی با محصولات تولیدی دانشجویان از نزدیک آشنا شد و با پسندیدن گلدانی که دانشجویان با تایر فرسوده درست کرده بودند، از معاونت سما لاهیجان درخواست کرد ضمن انعقاد قرارداد با دانشجویان این مرکز آموزشی فرهنگی زمینه همکاری آنان را با شهرداری لاهیجان در ساخت این گلدان ها فراهم آورد.

جواد نجار تمیزکار نیز ضمن تقدیر از این کار ارزشمند دانشجویان خاطرنشان کرد: خوشحالیم که امروز به جایی رسیده ایم که شعار «مهارت محوری» در حال تحقق پیدا کردن است و دانشجویان معماری ما نشان دادند که خواستن توانستن است و با تکیه بر توانایی های خود آموخته های شان در این مرکز را به منصه ظهور رساندند و توانستند از لوازم غیر قابل استفاده و دور ریختنی کاری ارزشمند ارائه دهند که مورد پسند شهرداری لاهیجان قرار بگیرد و با آنها قرارداد همکاری امضا کند.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در ادامه خاطرنشان کرد: مهارت محوری مهمترین هدفی است که در سما دنبال می کنیم و تمام سعی مان تربیت نیروهای ماهر و آشنا به کار و حرفه است و با تمام توان از دانشجویان خلاق و کارآفرین حمایت می کنیم. وی ابراز امیدواری نمود که دانشجویان رشته های دیگر این مرکز آموزشی فرهنگی نیز بتوانند با کارهای خلاقانه و تاثیرگذارشان به پیشرفت دانشگاه و جامعه کمک نموده و بر افتخارات سما بیفزایند. 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان