ویژه های خبری

کانون قرآن و عترت دانشکده فنی و حرفه ای سما لاهیجان و سیاهکل به منظور تقدیر از فعالان قرآنی دانشکده ها و مدارس این مجموعه آموزشی فرهنگی اقدام به برپایی جشن قرآنی «ضیافت قدس» نمود.

در این مراسم معنوی که با حضور کارکنان، دانشجویان و دانش آموزان برتر قرآنی و اولیای آنان برگزار شد، جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از کانون قرآن و عترت دانشکده به خاطر برپایی این همایش، ضمن ارائه گزارشی از روند کارهای قرآنی سما، اظهار امیدواری کرد که در سالیان آتی شاهد استقبال بیشتر از این مسابقات باشیم.

تمیزکار در ادامه سخنانش تمسک به قرآن را بهترین راه رسیدن به سعادت دانست و خاطرنشان کرد با تدبر و تعقل در قرآن می توانیم بر بسیاری از مشکلات فایق آییم.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل یکی از دلایل موفقیت و پیروزی نظام اسلامی را تمسک رهبران این نهضت به قرآن دانست و افزود: اگر امروز در دنیا سربلند بوده و به خودمان متکی هستیم، به برکت عمل به قرآن و الگو گرفتن از این کتاب آسمانی است.

تمیزکار در ادامه سخنانش توجه به قرآن را باعث برکت در زندگی دانست و افزود: در دنیای پر از آشوب امروز که سرشار از ناهنجاری هاست باید در مسیر قرآن گام نهاد و جوانان مان را برای انس گرفتن با این کتاب ارزشمند تشویق و ترغیب نمود، چرا که اگر خواهان آرامش، رفاه و یک برنامه مدون برای زندگی هستیم باید با قرآن مانوس باشیم.

وی توجه به معارف قرآن را نیز مهم ارزیابی نمود و از قرآن به عنوان یک کتاب انسان ساز و تحول آفرین در جامعه نام برد و افزود انتظار داریم که دانشجویان و دانش آموزان سما با تمسک به قرآن در راه تعالی و سعادت گام نهاده و آینده سازان شایسته ای برای نظام اسلامی مان باشند.

حجت الاسلام صیاد پژوهشگر قرآنی و از قاریان برتر نیز در این همایش در سخنانی با اشاره به محورهای قرآن از جمله قرائت، تفسیر و ...، بحث قرائت قرآن را دروازه ورود به قرآن دانست و خاطرنشان کرد: باید فضایی فراهم کنیم تا همه بتوانند در فنون مختلف قرآن کار کنند و از این کتاب الهی سرمشق بگیرند. وی با اشاره به تلاوت استادانی چون مصطفی اسماعیل، منشاوی و عبدالباسط اثرگذاری قرآن را بسیار بالا عنوان نمود و خاطرنشان کرد یکی از رموز و معجزات بزرگ قرآن اثرگذاری این کتاب الهی است که اگر درست و اصولی تلاوت شود شاید یک تلاوت کوتاه به اندازه 2 ساعت سخنرانی استدلالی اثرگذار است. صیاد در ادامه سخنانش عمل به قرآن را در کنار تلاوت آن بسیار مهم عنوان نمود و افزود در خیلی از مواقع قرائت کننده هایی هستند که قرآن آنها را مورد لعن قرار می دهد و آنها کسانی هستند که به فرامین و دستورات این کتاب آسمانی عمل نمی کنند. وی در پایان سخنانش به تلاوت آیاتی از قرآن پرداخت که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

حجت الاسلام صیاد در این همایش قرآنی ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه سما به خاطر توجه به بعد فرهنگی دانشجویان و تقویت فرهنگ قرآن و اشاعه آن در سما از جواد نجار تمیزکار و همچنین زحمات مدیران فرهنگی این مجموعه آموزشی فرهنگی تقدیر و تشکر نمود.

در این مراسم قرآنی گروه تئاتر مدرسه سبز نیز به اجرای تئاتر با موضوع«بخت تی تی گل» پرداخت که ملهم از حدیث نورانی رسول اکرم (ص) آنجا که می فرماید «مومن عاقل، چیز فهم و محتاط است» بود.     

لازم به ذکر است که در پایان این مراسم از برگزیدگان قرآنی سما لاهیجان و سیاهکل در بخش دانش آموزی، دانشجویی و کارکنان با اهدای لوح تقدیر و جوایز ارزنده ای قدردانی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان