ویژه های خبری

معاونت سما لاهیجان و سیاهکل به منظور بزرگداشت مقام شامخ معلم و قدردانی از زحمات این قشر فرهیخته اقدام به برگزاری همایشی با دعوت از معلمین مدارس سما لاهیجان نمود.

در این همایش که با حضور رحمتی رئیس آموزش و پرورش لاهیجان ، مدیران و کلیه دبیران مدارس سما لاهیجان برگزار شد، جواد نجار تمیزکار در سخنانی ضمن تبریک هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری، یکی از افتخارات بزرگ در جامعه را معلمی دانست و کار معلم را همسنگ کار انبیا ارزیابی نمود. نجار تمیزکار در ادامه سحنانش خاطرنشان کرد: اگر انسان را اشرف مخلوقات بدانیم که هست، ،قطعا معلم «اشرف انسان ها»ست؛ چرا که کار معلم انسان سازی و ساختن جامعه ای بر مبنای ارزش های متعالیست.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل ماموریت اصلی معلم را ساختن جامعه برای رسیدن به پیشرفت و تعالی عنوان نمود و یادآور شد: جامعه ای که هدف والایی چون رسیدن به آرمان های الهی و انسانی را در سر می پروراند، بدون تردید نیازمند معلم و هادی می باشد و برای اینکه به این مهم بیشتر پی ببریم کافیست کمی تاریخ را تورق کنیم و شرح حال زندگی انبیا و بزرگان دین را به مطالعه بنشینیم. تمیزکار در ادامه افزود: اگر باور داریم که اساس حرکت انبیا ایجاد تحول در جامعه بوده و به مصاف خرافه و بت پرستی رفته اند و برای سعادتمند نمودن جامعه دغدغه داشته اند، امروزه نیز همان اهداف متعالی در اندیشه معلمین ما موج می زند و برای اعتلای جامعه از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند.

تمیزکار در ادامه سخنانش سما را مجموعه ای با رویکرد آموزشی و فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: با وجود اینکه سما از بودجه دولتی استفاده نمی کند ولی کارش سودرسانی به مجموعه تحت امرش نبوده و تمام درآمدهای این مرکز آموزشی فرهنگی صرف توسعه امور آموزشی و فرهنگی می گردد. تمیزکار از کارهای ارزنده ای که سما در این شهرستان انجام داده نیز نام برد و از جشنواره کشوری فیلم صدثانیه ای که به میزبانی سما لاهیجان و با شرکت فیلمسازان 21 استان برگزار شد، به عنوان یکی افتخارات سما یاد کرد.

لازم به ذکر است ر از برنامه های دیگر این همایش اجرای تئاتر توسط هنرمندان صدا و سیما بود که بسیار مورد توجه قرار گرفت و در پایان از معلمین نمونه با تقدیم هدایایی قدردانی شد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان