ویژه های خبری

مسوولین و کارکنان سما لاهیجان و سیاهکل به مناسب آغاز سال نو و به منظور تقویت همدلی و ترویج دوستی و مودت به دیدار مسوولین شهرستان لاهیجان رفتند و سال نو را به آنان تبریک گفتند.

دراین ملاقات ها که در قالب دیدارهای جداگانه با  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، فرماندار، امام جمعه و اعضای شورای شهر برگزار شد کلیه مسوولین و کارکنان مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل حضور داشتند.

در ابتدای این دیدارهای صمیمی جواد نجار تمیزکار در سخنانی ضمن تبریک سال نو، با اشاره به شعار محوری امسال که از سوی رهبر بصیر انقلاب ابلاغ شد خاطرنشان کرد که سما، تمام توان خود را در جهت تحقق شعار امسال رهبری معظم انقلاب  به کار خواهد بست و امیدواریم بتوانیم با همکاری و حمایت مسوولین در تحقق این فرمایش معظم له گام های اساسی برداریم.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در ادامه سخنانش گزارشی از کارهای انجام شده در سال 94 ارائه داد و خاطرنشان کرد: در سال جدید نیز با تلاش مضاعف کارها را پیگیری خواهیم نمود و تصمیم داریم با تاسیس مدارس الکترونیکی در عرصه آموزش پیشتاز باشیم و برای اولین بار در سطح استان و شهرستان اقدام به راه اندازی این مدارس نماییم.

ایجاد مدارس ابتدایی، هنر و ورزش نیز از کارهای دیگر در دست اجرا بود که تمیزکار به آن اشاره نمود و خاطرنشان کرد: با تلاش دوستان مجموعه سما و حمایت مسوولین دانشگاه آزاد در سال جاری شاهد راه اندازی این مدارس خواهیم بود و امیدواریم بتوانیم درخشش سما در این عرصه را نیز نظاره گر باشیم.

تاسیس مدرسه ابتدایی، فرهنگ سازی در زمینه تفکیک زباله، توسعه فعالیت در حوزه سلامت و ... نیز از بحث های دیگری تمیزکار بود که در خلال صحبت هایش به آن اشاره نمود و خاطرنشان کرد: با ایجاد مدرسه سبز شاهد تحول بزرگی در سطح شهرستان بودیم؛هم به دلیل استقبال گسترده دانش آموزان و هم به خاطر اینکه اولین مدرسه ای بود که در سطح استان گیلان در زمینه حفاظت از محیط زیست تشکیل گردید. به گونه ای که در این مدرسه بحث «تفکیک زباله» که امروز به عنوان معضلی بزرگ در کشورمان مطرح است به طور جدی در حال پیگیری است. تمیزکار همچنین بحث «توسعه سلامت» را از مهمترین مباحثی دانست که سما به جد پیگیر آن است و افزود: تمامی دانش آموزان ما در سه مقطع عمومی، چشم پزشکی و دندان پزشکی مورد معاینه قرار گرفته اند و برای همه دانش آموزان کارت سلامت صادر شده است. همچنین مدرسه سبز ما به عنوان اولین مدرسه ای است که دارای کلینیک پزشکی می باشد و این نشان دهنده این است که سلامت دانش آموزان مان برای ما از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل در پایان سخنانش بار دیگر از اعلام آمادگی مجموعه سما برای تحقق شعار سال که «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» است،سخن گفت و افزود:سما با تمام توان به ارائه برنامه و راهکار در زمینه هر چه بهتر اجرا شدن این شعار راهبردی اقدام خواهد کرد.

در این نشست های صمیمانه مسوولین شهرستان در سخنانی سال نو را تبر یک گفتند و برای اهالی سما آرزوی موفقیت نمودند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان