ویژه های خبری

جلسه پاياني سال 1394 كاركنان آموزشكده ها و مدارس سما لاهيجان و سیاهکل با  معاونت دانشگاه و رئیس این مرکز آموزشی فرهنگی برگزار شد.

در اين جلسه كه در فضايي بسيار صميمانه تشكيل شد، جواد نجار تميزكار در سخناني با تشكر از تلاش بي وقفه كاركنان اين مجموعه آموزشي فرهنگي در پيشبرد امور سما با وجود همه مشكلات و برخي نابساماني ها، اظهار اميدواري نمود كه در سال جديد نيز با همدلي و صميميت بيشتر و پشتكار مضاعف بتوانيم در پيشبرد اهداف سما گام هاي موثرتر برداريم.

تميزكار در ادامه سخنانش ضمن تبريك ايام نوروز و آرزوی عاقبت به خیری برای کارکنان سما لاهیجان و سیاهکل به پیشرفت های درخشان سما در سال 94 نیز اشاره نمود و به بیان برخی از پیشرفت ها از قبیل راه اندازی مدرسه سبز، طرح کنکور، کیفی سازی مدارس و به دنبال آن استقبال بی نظیر شهروندان برای ثبت نام در مدارس سما، تصویب رشته های تحصیلی جدید، افزایش جذب درآمدهای غیر شهریه ای نسبت به سال های قبل و داشتن مدیران توانمند و متخصص در سطح استان گیلان پرداخت. رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل مثل هميشه ترويج اخلاق و نهادينه نمودن آن در سال جديد را در محيط كار از عوامل مهم و موثر در پيشرفت كارها دانست و افزود با « محوريت اخلاق» و «نهادينه كردن همدلی ها »مي توانيم در پيشبرد كارها موفق شويم و اگر اين كار را سرلوحه برنامه هاي مان قرار دهيم قطعا خواهيم توانست در رسالتي كه بر دوش داريم به موفقيت كامل برسيم و در رقابت با ساير مراكز علمي پيشگام باشيم .

تمیزکار خاطرنشان کرد در سال آینده باید با تمام توان خودمان را برای انجام کارهای بزرگ تر آماده نماییم و در سطح کشور در ردیف مراکز علمی برتر قرار گیریم.

«صرفه جویی» و «امانتداری» توصیه ای بود که تمیرکار در خلال صحبت هایش به آن اشاره نمود و با بیان اینکه توجه به این دو مقوله باید در سال آینده جزء اولویت های کاری ما باشد، یادآور شد: با اندکی دقت در این موارد متوجه می شویم که این دو اصل ریشه اسلامی دارد و بزرگان دین ما بسیار به این دو مقوله توجه و سفارش نموده اند. وی صرفه جویی  را بهترین راه مقابله با اسراف و تبذیر دانست و خاطرنشان کرد با صرفه جویی بیشتر می توانیم از هدررفت بسیاری از امکاناتی که در اختیار داریم جلوگیری کنیم. تمیزکار همچنین صداقت و امانتداری را مهمترین وظیفه هر شخصی دانست که باعث قوام اعتماد و مانایی دوستی ها می گردد و در این مورد افزود: همه باید امانتدار کارها و اقداماتی باشیم که به ما محول شده است و باید در حفظ و حراست از مسوولیت ها و اموالی که در اختیارمان است به بهترین وجه ممکن صیانت کنیم. اگر در مجموعه ای بتوانیم این امر مهم را نهادینه کنیم اعتماد به همدیگر و تقویت دوستی ها بیش از اندازه مستحکم می شود و در این صورت می توانیم بازده کاری بسیار مثبتی داشته باشیم و به محیط کاری سالم و با نشاط بیندیشیم.

لازم به ذکر است که در ابتدای این نشست صمیمی روسای آموزشکده ها و مدیران مدارس در سخنان کوتاهی ضمن تبریک سال نو و آرزوی توفیق برای مجموعه، به دیدگاه های خود برای بهتر شدن امور سما پرداختند.

 


 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان