ویژه های خبری

 دانشجویان، دانش آموزان،کارکنان، اساتید و دبیران مدارس و دانشکده های سما لاهیجان و سیاهکل به منظور تجدید بیعت با آرمان های امام و شهدا و لبیک به ندای رهبر فرزانه انقلاب همگام با سایر مردم و اقشار  با شرکت گسترده در راهپیمایی 22 بهمن حضوری دیگر را در سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران رقم ردند.

در راهپیمایی 22 بهمن امسال حضور چهره های سیاسی با سلیقه های متفاوت و همچنین نسل های مختلف بسیار دیدنی بود که همه بسان قطره ای به دریا پیوسته بودند و شعاری واحد در دفاع از استقلال ملت سر می دادند.

پرچم ها و نوشته های رنگارنگ در میان شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر فتنه گر»، «ای رهبر آزاده آماده ایم آماده» و جلوه ای زیبا پیدا کرده بود.

از حاشیه های به یاد ماندنی مراسم امسال تعبیه ایستگاه شادمانی سما بود که برای اولین بار پس از 37 سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سطح شهرستان لاهیجان راه اندازی شد. در این ایستگاه فعالیت های فرهنگی سما در معرض دید عموم قرار گرفت. اجرای سرود دانش آموزان سمایی و پخش همزمان آن از تلویزیون شهری لاهیجان حلاوت و هیجان خاصی به این مراسم داده بود؛ به گونه ای که توجه شرکت کنندگان در راهپیمایی را به خود جلب نمود و مردم با شادمانی و لبخند رضایت از این دانش آموزان استقبال کردند و از آنان تقدیر نمودند. پخش بادکنک هایی با آرم سما به همراه پرچم جمهوری اسلامی در بین مردم نیز از حاشیه هایی بود که بسیار جلب توجه می کرد؛ این کار فرهنگی به گونه ای نمود داشت که برجسته بودن سما از نهادها و ارگان های دیگر در این جشن سیاسی، کاملا به رخ کشیده می شد.

جواد نجار تمیزکار نیز در حاشیه این جشن ملی ضمن تبریک پیروزی انقلاب اسلامی شرکت گسترده اهالی سما در این راهپیمایی را نشانه عشق و ارادت آنها به وطن و آرمان های ناب انقلاب و اسلام دانست و افزود: هر جا که نیاز به حضور باشد قطعا سمایی ها در آن جا پیشقدم بوده و همگام با مردم و مسوولین به سمت آینده ای درخشان حرکت می کنند.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل راهپیمایی امسال را برای اهالی سما متفاوت از سال های قبل ارزیابی نمود و اظهار داشت: امسال علاوه بر حضور پرشور کارکنان و دانشجویان، مشارکت دانش آموزان نیز بسیار خوب  بود که با کارهای ارزنده فرهنگی شان معرف بسیار خوبی برای سما بودند. تمیزکار یکی از اهداف سما از شرکت دادن دانش آموزان در این مراسم ملی را آشنا نمودن نسل آینده با انقلاب و سهیم کردن آنان در کارهای اجتماعی و سیاسی دانست و اظهار امیدواری نمود با آشنا نمودن دانش آموزان مان با اهداف اصلی انقلاب و بها دادن به آنان بتوانیم نسلی آشنا به مبانی نظام اسلامی تحویل جامعه بدهیم.

گفتنی است سخنرانان مراسم 22 بهمن لاهیجان حجت الاسلام عبدا... زاده پاشاکی و سیاهکل حجت الاسلام شکسته دل ائمه جمعه این دو شهرستان بودند.

در پایان این سخنرانی نیز مردم با شعار های «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر انگلیس»، «مرگ بر فتنه گر» به استقبال قرائت قطعنامه رفتند و پس از خوانده شدن قطعنامه، هر کدام از بند های آن با سر دادن شعار الله اکبر مورد تایید قرار دادند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان