ویژه های خبری

 

مسئولین و کارکنان سما لاهیجان به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر و همزمان با ورورد تاریخی معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) با حضور در دفتر امام جمعه لاهیجان با وی دیدار کردند.

در این دیدار صمیمانه جواد نجار تمیزکار در سخنانی ضمن تبریک ایام ا... دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل عظیم الشان و شهدای  عزیز، خاطرنشان کرد:  ازاینکه در نخستین روز از دهه مبارک فجر که مزین به نام «انقلاب اسلامی، امام راحل و ولایت فقیه است» این افتخار نصیب مان شد که به دیدار نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان بیاییم جای بسیار خوشحالی و مسرت است.

تمیزکار در ادامه سخنانش افزود: هر چند این روزها برای همه ما خاطره انگیز است،ولی امروز (دوازدهم بهمن) را به مناسبت اینکه روز ولایت فقیه است باید بیشتر ارج بنهیم چونکه انقلاب ما بر پایه ولایت فقیه استوار است و بر این باوریم که در دوران غیبت باید در سایه ولی فقیه کارهایمان را به سامان برسانیم چرا که توجه به رهنمود های ولی فقیه جزء سیاست های کلان سازمان سما بوده و ما هم به این موضوع اعتقاد راسخ داریم و بر این باوریم که پشتیبانی و حمایت از ولایت فقیه ضامن سعادت و پیشرفت جامعه است. وی در ادامه اظهار امیدواری نمود که ان شاءا... این پرچم پرافتخارکه امروز به دست ولی فقیه زمان ماست به دست صاحب اصلی اش امام زمان (عج) برسد.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در ادامه سخنانش گزارشی از روند کارهای انجام شده نیر ارائه داد و افزود: مجموعه سما لاهیجان و سیاهکل دارای پنج مدرسه ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان است که با کادری مجرب متشکل از بهترین مدیران و دبیران شهرستان در خدمت جامعه آموزشی بوده و حدود هزار دانش آموز در این مدارس مشغول تحصیل می باشند. وی فعالیت سما در بخش آموزش عالی را نیز چشمگیر عنوان نمود و خاطرنشان کرد: در این بخش سما با رویکردی کاملا متفاوت با سایر مراکز آموزش عالی به تربیت دانشجویانی کارآفرین و مهارت محور می پردازد و با تاسیس دو دانشکده فنی و حرفه ای در شهرستان های لاهیجان و سیاهکل با امکانات بسیار پیشرفته و تاسیس کارگاه ها و آزمایشگاه های مدرن در خدمت جامعه بوده و دارای مجموعه بانشاطی است و هم اکنون 1200 نفر در این دو مرکز به تحصیل مشغولند.

معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل مجموعه سما را مجموعه ای کاملا منسجم و با راندمان بالای کاری توصیف نمود و افزود با تیمی که هم اکنون در سما مشغول فعالیت هستند ما توانسته ایم در سطح کشور و استان حرف اول را بزنیم و این یکی از افتخارات سما لاهیجان و سیاهکل است.

تمیزکار در ادامه سخنانش توجه به دو مقوله فرهنگ و پژوهش را از اولویت کاری سما عنوان نمود و خاطرنشان کرد: از نظر ما فرهنگ مقدم بر پژوهش است و در این زمینه به شدت با کارهای شعاری مخالفیم و تمرکز اصلی مان در مباحث فرهنگی عملیاتی نمودن کارها به ویژه در زمینه فعالیت های قرآنی است و این نیز از افتخارتی است که تاکنون نصیب مان گردیده است.

تمیزکار در پایان سخنانش از خطیب جمعه لاهیجان به خاطر اختصاص وقت جهت دیدار با اهالی سما تقدیر نمود.

حجت الاسلام عبدا... زاده پاشاکی امام جمعه لاهیجان نیز در سخنانی، ضمن عرض خیرمقدم به اهالی سما و تبریک ایام دهه فجر، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را به همگان تبریک گفت و با نقل روایتی از رسول مکرم اسلام ادامه داد و خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم می فرمایند«خدایا جانشینان مرا مورد تفضل و رحمتت قرار بده» و یادآور شد در عصر ما امام بزرگوار جانشین پیغمبر بود که تالی تلو معصوم است.عبدا...زاده انقلاب اسلامی را پدیده مبارک و میمونی دانست که در عصر ما اتفاق افتاد و معادلات شرق و غرب را به هم زد. امام جمعه لاهیجان انقلاب ما را انقلاب پابرهنگان و کوخ نشینان عنوان نمود و با تاسی به فرمایش امام راحل که فرمود من یک تار موی کاخ نشینان را به کوخ نشینان نمی دهم اظهار امیدواری نمود که این شعار اصیل امام را همه به عنوان سرلوحه کارشان قرار بدهند.

خطیب جمعه لاهیجان سما را مجموعه ای منسجم و پویا دانست و خاطرنشان نمود این مجموعه آموزشی در سطح لاهیجان معمولا در بسیاری از امور به ویژه درکارهای فرهنگی پیشتاز است و با مدیریت آقای تمیزکار و تیم همراه وی به یکی از بهترین نهادها در حوزه فرهنگی بدل شده است. عبدا...زاده پاشاکی سطح علمی سما را نیز درخور این شهرستان دانست و افزود: راز موفقیت شما استفاده از افراد خوشنام و مدیران توانمند در سطح مدارس سماست که با تمام وجود در عرصه آموزش تلاش می کنند و به ارتقای سطح علمی و فرهنگی دانش آموزان می اندیشند.

عبدا...زاده پاشاکی تلاش سما برای ترویج و آموزش قرآن را بسیار با اهمیت خواند و تاکید نمود که سما در این زمینه قدم های بسیار خوبی برداشته و امیدوارم فعالیت های موثرتری را از این مجموعه شاهد باشیم.

امام جمعه لاهیجان در پایان سخنانش اظهار امیدواری نمود که سما کماکان در کارهای فرهنگی و پژوهشی پیشتاز بوده و مسیر تعالی را بپیماید.

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان