ویژه های خبری

ویژه برنامه های دهه فجر سما لاهیجان و سیاهکل جهت گرامیداشت سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اعلام شد.

این ویژه برنامه ها در جلسه شورای فرهنگی معاونت سما لاهیجان با حضور روسای آموزشکده ها، مدیران مدارس، کارشناسان و مدیران فرهنگی دانشجویی به تصویب رسید.

در ابتدای این جلسه جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل در سخنانی ضمن تبریک فرارسیدن ایام ا... دهه فجر، تبیین اهداف انقلاب را وظیفه همه دانست و خاطرنشان کرد: مسوولیت دانشگاه در زمینه شناساندن اهداف انقلاب و پاسداشت این نظام که به برکت خون هزاران شهید تثبیت شده بسیار سنگین است و باید با تمام توان در شناساندن این اهداف و انتقال آن به نسل های آینده بکوشیم و به باور من این مهم جز از طریق کار فرهنگی امکان پذیر نیست.

تمیزکار در ادامه سخنانش ماهیت انقلاب ما را فرهنگی خواند و افزود: از آن جایی که شاکله فکری رهبران نهضت ما فرهنگی بوده، گویای این مساله است که کار فرهنگی در نظام ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و حتی اقتصاد و سیاست نیز در کنار آن هستند و اهمیت این مساله بارها از زبان رهبر حکیم انقلاب بیان گردیده است، در این راستا وظیفه داریم تا آنجایی که امکان دارد به تقویت این مساله مهم بپردازیم و با کار فرهنگی درست و قوی پشتیبان جامعه در رسیدن به شکوفایی اقتصادی و سیاسی باشیم.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در ادامه با تاسی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب که فرموده« مقابل کار فرهنگی بد باید کار فرهنگی خوب انجام داد» خاطرنشان کرد: با تاسی به این فرمایش ناخدای بصیر انقلاب همه باید در زمینه فرهنگ سازی و کار فرهنگی در راستای اهداف انقلاب و اسلام بکوشیم و از آنجایی که مردم ما با فرهنگ خودشان که فرهنگ مذهبی است بزرگ شده‌اند، لذا باید باید سعی کنیم قرآن را مبنای کار فرهنگی قرار دهیم، چرا که اگر به آموزه های این کتاب آسمانی عمل کنیم، فرهنگی ترین کار را انجام داده و بهترین برنامه را برای زندگی مان رقم زده ایم.

برجسته نمودن باورهای ایرانی اسلامی و محقق کردن شعارهای اصیل انقلاب نیز خواسته ای بود که تمیزکار از مدیران و کارشناسان فرهنگی آموزشکده ها و مدارس مطالبه کرد و خاطرنشان نمود: روسای آموزشکده ها و مدیران مدارس باید به گونه ای برنامه ریزی نمایند که این اهداف در سما محقق شود تا همگان شاهد یک فضای فرهنگی پویا در سطح مدارس و آموزشکده ها باشیم.

در ادامه این جلسه پیرامون کارهای فرهنگی دهه فجر بحث و تبادل نظر گردید و ویژه برنامه های زیر به تصویب رسید:

آذین بندی مدارس و دانشکده های سما لاهیجان و سیاهکل به مناسبت ایام بهار انقلاب با ذوق و سلیقه دانش آموزان و دانشجویان، نواختن زنگ انقلاب در مدارس همزمان با سالروز ورود تاریخی امام خمینی به میهن عزیز اسلامی در روز دوازدهم بهمن، دیدار با امام جمعه، تعبیه جایگاه های فرهنگی از قبیل نمایشگاه نقاشی، تئاتر و گروه سرود سما در مسیر راهپیمایی، برگزاری جشن انقلاب در دانشکده های سما لاهیجان و سیاهکل به صورت مجزا، دیدار با خانواده شهدا و حضور بر مزار شهدای گمنام، برگزاری مسابقه 22 حدیث در سطح مدارس سما لاهیجان، برگزاری مسابقات ورزشی از قبیل فوتسال، تنیس روی میز و ... ویژه دانش آموزان، دانشجویان، کارکنان و اساتید سما لاهیجان و سیاهکل، برگزاری مسابقات کتبی روایت انقلاب و مسابقات کتابخوانی بین دانس آموزان مدارس سما لاهیجان، برگزاری شبی با قرآن در سما سیاهکل و حضور پرشور در نماز جمعه و شرکت گسترده اهالی سما لاهیجان و سیاهکل در راهپیمایی 22 بهمن.

 

 

 

  

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان