ویژه های خبری

مهارت محور نمودن جشنواره و امتزاج هنر و صنعت مهمترین هدف ماست

جلسه هم اندیشی کارگروه برگزاری جشنواره فیلم صد ثانیه ای برگزار شد. در این جلسه که به اتفاق اعضا و با حضور معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل تشکیل گردید، پیرامون بررسی کارهای ارسال شده، موضوعات ارسالی، چگونگی برگزاری جشنواره، میزان مشارکت شرکت کنندگان و ... بحث و تبادل نظر شد.

جواد نجار تمیزکار در این جلسه در سخنانی ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری این جشنواره، کار هنری را بسیار شیرین ولی دشوار دانست و تاکید نمود که باید برای اجرای این کار هم به کیفیت و هم به کمیت برنامه ها توجه داشته باشیم. تمیزکار موفق برگزار شدن این کار بزرگ را از اهداف اصلی سما دانست و خاطرنشان کرد باید با تمام دقت و تلاش خودمان را به کار بگیریم که جشنواره فیلم صدثانیه ای با کیفیت بالا برگزار شود و در این مورد نباید کیفیت را فدای کمیت کنیم.

تمیزکار مهمترین هدف این جشنواره را تهیه و تولید فیلم هایی با موضوع مهارت محوری عنوان نمود و خاطرنشان کرد:  بزرگ ترین هدف مان از برگزاری این جشنواره این بود که مهارت محوری و کارآفرینی را از زبان هنر تبلیغ و ترویج نموده و با این کارمان ارتباطی عمیق بین هنر و صنعت برقرار نماییم و تا حدود زیادی به این اهداف مان دست یافته ایم ولی هنوز به صورت صد در صد به آن نرسیده ایم و به همین خاطر امکان اینکه به طور کامل به اهداف مان برسیم، امکان تمدید این جشنواره وجود دارد. وی همچنین یادآور شد که دبیرخانه جشنواره نگاهی ویژه به بحث مهارت محوری خواهد داشت.

تبلیغات بیشتر و تعامل با خانه سینای جوانان در سطح کشور نیز از بحث هایی بود که رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در این جلسه مطرح نمود و اظهار داشت با این کار می توانیم استعدادهای بیشتری را شناسایی کنیم و همچنین آثار فاخری را که محصول فکر و اندیشه جوانان ماست به جامعه معرفی کنیم؛ چرا که هدف سما تربیت افراد توانمند در عرصه های فرهنگی، هنری، پژوهشی و علمی و فنی است که اگر بتوانیم به هر کدام از این اهداف دست یابیم، قطعا  موفقیت از آن ما خواهد بود. لازم به ذکر است که در این جلسه پیرامون کارهای جانبی این دوره از مسابقات از جمله برگزاری کارگاه های آموزشی، برپایی نمایشگاه و ... نیز برنامه ریزی شد.

 

 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان