ویژه های خبری

جلسه ویدئو کنفرانس معاونت های سما استان گیلان به منظور بحث و تبادل نظر و اخذ نظرات تعدادی از واحدها در خصوص پرتال جامع مدارس سما به میزبانی سما لاهیجان برگزار شد.

در این جلسه که کارشناسان انفورماتیک، معاونین اجرایی، کابران ارشد پرتال کلیه معاونت ها و مدارس سما استان گیلان حضور داشتند، پیرامون پرتال جامع مدارس سما و تجمیع نظرات کارشناسان برای بهتر شدن وضعیت پرتال مدارس بحث و تصمیم گیری شد. همچنین با سازمان سما و برخی شهرستان های خارج از استان از قبیل ارومیه، میانه، مراغه و نیشابور نیز ارتباط برقرار شد و لزوم استفاده از پرتال مدارس سما طراحی شده توسط واحد نیشابور نیز مورد بررسی قرار گرفت. قاسم یزدان پناه معاون آموزشی پژوهشی و فرهنگی سازمان سما طی ارتباطی در خصوص لزوم استفاده از پرتال، این سیستم را بسیار کارآمد توصیف نمود و حمایت شدید خود را از آن اعلام کرد. یزدان پناه در ادامه این ارتباط ویدئو کنفرانسی تاکید نمود که همه واحدها باید قوی تر و منسجم تر از قبل کار پرتال را دنبال نمایند.

جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل نیز در حاشیه این مراسم اطلاع رسانی را از ملزومات مهم جامعه امروز دانست و با توجه به عصر ارتباطات کارآمدی پرتال را بسیار بالا عنوان نمود و خاطر نشان کرد: از طریق پرتال می توانیم به صورت آنلاین با اولیای دانش آموزان در ارتباط باشیم و از حضور فیزیکی آنان در مدارس کم کنیم و مهم تر از این برای اولیای دانش آموزان نیز بسیار مفید هست؛ به طوری که از این طریق از تمام نقاط قوت و ضعف درسی و اخلاقی فرزندان شان مطلع می گردند. تشویق و ترغیب دانش آموزان برای کارآمد تر شدن این نرم افزار برای بازدید بیشتر دانش آموزان و اولیا نیز از مباحثی بود که تمیزکار به آن اشاره نمود و یادآور شد برای کارآمدتر شدن و بازدید بیشتر از پرتال می توانیم از «تخفیف شهریه» و «برگزاری مسابقات» همراه با جوایز ارزنده برای دانش آموزان کمک بگیریم و از این طریق فرهنگ استفاده از این نرم افزر را توسعه دهیم. رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل تمیزکار در خاتمه سخنانش اظهار امیدواری کرد با خدمات گسترده و اطلاع رسانی به موقع رضایت اولیا و دانش آموزان را جلب نماییم و مدارسی شاخص، پاسخگو و مسوولیت پذیر در جامعه داشته باشیم. لازم به ذکر است که این اقدام در پی دستورالعمل سازمان سما انجام گرفت.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان