ویژه های خبری

ارائه مجوز تجاری سازی به یکی از مدارس سما لاهیجان

جلسه شورای معاونین سما استان گیلان به میزبانی سما لاهیجان برگزار شد.

در این جلسه که با حضور دکتر امیرتیموری رئیس شورای سیاستگذاری سما استان گیلان، رحمتعلی صابری حقایق دبیر این شورا و معاونین سما استان گیلان برگزار شد، علاوه بر بیان مشکلات و نارسایی این مراکز آموزشی فرهنگی، تصمیمات لازم جهت برون رفت از این مشکلات اتخاذ گردید.

در این جلسه همچنین به سما لاهیجان اجازه داده شد که به علت موقعیت جغرافیایی بسیار خوب یکی از دبیرستان های دخترانه این معاونت،که در مرکز شهر واقع شده و قابلیت تجاری سازی نیز دارد، در جوار فضای آموزشی موجود  اقدام به راه اندازی واحدهای تجاری نماید.

جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل با اعلام این خبر، تجاری سازی واحدهایی که دارای پتانسیل تجاری سازی می باشند را یکی از بهترین راهکارهایی دانست که در کنار علم آموزی می تواند به درآمدزایی نیز  منجر شود.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل با اشاره به زیان ده بودن اغلب واحدهای سما و خصوصی بودن این مراکز، انجام چنین کارهایی را در درازمدت به نفع سما ارزیابی نمود و افزود: با توجه به ظرفیت های موجود در مراکز سما، این واحد ها می توانند روی پای خود بایستند و وامدار ارگان ها و نهادهای دیگرنبوده و در خدمت جامعه آموزشی و تربیتی باشند، چرا که حذف سما با توجه به خدمات شایانش در عرصه تعلیم و تربیت و موفقیت آن که تا به امروز به عنوان یک مرکز قوی آموزشی در کشور مطرح بوده و هست، صدمات جبران ناپذیری را متوجه جامعه خواهد نمود.

معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل در خاتمه اظهار امیدواری نمود که سازمان سما موافقت خود را با این اقدام اعلام نماید تا واحد های دیگر نیز بتوانند با تاسی از سما لاهیجان تدابیری اتخاذ کنند و برای برون رفت از مشکلات متعدد مالی مراکزشان به راهکارهای عملی دست یابند.

 

 

 

 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان