ویژه های خبری

آزمون مقدماتی طرح قدس در رشته تفسیر قرآن مجید ویژه کارکنان، اساتید و دانشجویان سما لاهیجان و سیاهکل برگزار شد.

در این آزمون که در آموزشکده فنی و حرفه ای سما لاهیجان برگزار شد، دانشجویان، اساتید و کارکنان شرکت کننده با یکدیگر به رقابت پرداختند که از بین کارکنان و اساتید زهرا تکاسی و از بین دانشجویان سپیده پورمیرزایی از سما لاهیجان و طاهر قوامی پور از سما سیاهکل به رتبه های برتر دست یافتند و به مرحله استانی راه پیدا کردند. منبع آزمون دانشجویان  در این دوره از رقابت ها تفسیر سوره یوسف اثر استاد قرائتی و اساتید و کارکنان تفسیر جزء هفتم قرآن مجید اثر آیت ا... مکارم شیرازی بود.

جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در بازدید از این آزمون در سخنانی، ترویج فرهنگ قرآنی را ضامن سعادت جامعه دانست و خاطرنشان کرد باید این باور را در جامعه ایجاد کنیم که قرآن برنامه زندگی است و با تمام امور زندگی انسان ها سر وکار دارد پس باید خواندن این کتاب آسمانی و عمل به آن را در جامعه نهادینه نماییم.

تمیزکار طرح قدس را اقدامی بسیار پسندیده در راستای ترویج قرآن در سما دانست و افزود: با اجرای این طرح دانشجویان، کارکنان و اساتید با فرهنگ قرآنی و حتی قرائت درست قرآن کریم آشنا می شوند و این افتخاری بزرگ برای سما محسوب می شود که علاوه بر مهارت آموزی و تحویل جوانانی ماهر و آشنا به کار و حرفه، نسبت به تقویت باورهای دینی دانشجویان و کارکنان نیز دغدغه جدی دارد.

لازم به ذکر است که برگزاری آزمون در رشته های روخوانی و روانخوانی، قرائت به روش ترتیل، قرائت به روش تحقیق و حفظ و ترجمه نیز در این آموزشکده برگزار خواهد شد. 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان