ویژه های خبری

مدرسه سبز سما لاهیجان به مناسبت روز هوای پاک و به منظور آشنا نمودن دانش آموزان این مرکز آموزشی با مقوله هوای سالم و محیط زیست پاک و نقش موثر آن در زندگی روزمره، زنگ «هوای پاک» را به صدا در آورد.

این مراسم نمادین با حضور دکتر امیرتیموری رئیس شورای سیاستگذاری سما استان، رحمتعلی صابری حقایق دبیر  این شورا، جواد نجار تمیزکار رئیس مرکز  آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل، مهندس آگشته شهردار لاهیجان، حسن خدایگانی رئیس شورای اسلامی لاهیجان، رئیس انجمن اولیا و مربیان مدرسه و روسای دانشکده های سما لاهیجان و سیاهکل برگزار شد.

در ابتدای این مراسم نجار تمیزکار معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در سخنانی ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان و تبریک روز هوای پاک، ابتدا به ارائه گزارشی از کارهای صورت گرفته در مدرسه سبز پرداخت و آن را یک مرکز آموزشی پیشرو در شهرستان لاهیجان عنوان نمود. تمیزکار هوشمند سازی این مدرسه، راه اندازی کلینیک پزشکی مستقل با حضور پزشک معتمد دانشگاه آزاد به صورت مستمر، راه اندازی کانال تلگرامی مدرسه سبز و ... را از جمله کارهای انجام گرفته در این یک ترم آغاز فعالیت این مرکز آموزشی عنوان کرد و اظهار امیدواری نمود که در سال آینده شاهد مدرسه الکترونیک سبز در سطح شهرستان باشیم.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در ادامه سخنانش از استقبال بسیار زیاد شهروندان از این مدرسه خبر داد و خاطرنشان نمود که در سال آینده به علت استقبال گسترده مردم لاهیجان و کمبود فضای آموزشی باید از طریق آزمون اقدام به جذب دانش آموز نماییم و این مهم به خاطر تلاش های خستگی ناپذیر مدیر مدرسه و تیم زحمتکش این مدرسه است. به گونه ای که حاصل این تلاش ها مدرسه سبز را به صورت یک برند در سطح شهرستان لاهیجان در آورده است.

تمیزکار در ادامه سخنانش به مبحث هوای پاک نیز پرداخت و آن را یک سرمایه انسانی برای جامعه عنوان کرد و کمک به پاک نگه داشتن آن را یک مسئولیت اجتماعی برای همه‌ دانست.

تمیزکار در ادامه سخنانش اظهار امیدواری نمود به بهانه روز جهانی هوای پاک همه دست در دست هم برای فراهم ساختن هوایی پاک که نیاز همه افراد جامعه است، تلاش بیشتری نماییم.

دکتر امیر تیموری و دکتر صابری نیز در سخنانی کوتاه ضمن تبریک روز هوای پاک به دانش آموزان از جواد نجار تمیزکار به خاطر تلاش های مجدانه اش در پیشرفت مدارس و آموزشکده های سما لاهیجان و سیاهکل تقدیر و تشکر نمودند.

دکتر امیرتیموری در سخنانش داشتن محیط زیست سالم و هوای پاک را از نعمت هایی دانست که تضمین کننده سلامت انسان ها است و برای داشتن هوای پاک همه باید احساس مسوولیت نموده و امکانات و شرایط آن را فراهم آورند. امیرتیموری در ادامه سخنانش به آلودگی هوای پایتخت و شهرهای بزرگ اشاره کرد و اظهار امیدواری نمود با فرهنگ سازی در خصوص عدم استفاده از سوخت فسیلی و استفاده ار سرویس های حمل و نقل همگانی و انرژی خورشیدی بتوانیم گامی موثر در خصوص محیط زیست برداریم.

قرائت مقاله توسط یکی از دانش آموز مدرسه، طرح سوال و اهدای جایزه از مقاله مربوطه، پخش سرود ایران به مناسبت موفقیت برجام با همراهی دانش آموزان و رفع تحریم ایران با شعار «اقتدار ملی، عزت اسلامی، ایران آباد»، نواختن زنگ هوای پاک توسط ریاست دانشگاه آزاد استان گیلان و بازدید مسوولین از مدرسه و کلاس های درس از دیگر برنامه های این روز بود.

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان