ویژه های خبری

به همت دفتر پژوهش دانشکده فنی و حرفه ای سما لاهیجان نخستین دوره  مسابقات صندلی روزنامه ای ویژه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در سطح استانی برای اولین بار در سطح سازمان سما و دانشگاه آزاد اسلامی به اجرا در آمد.

در این دوره از مسابقات 9 واحد دانشگاهی در قالب 22 تیم با یکدیگر به رقابت پرداختند و در نهایت با حضور هیات داوران سه تیم حائز رتبه برتر گردیده و با اهدای جوایزی از آنان قدردانی شد.

در مراسم اختتامیه این جشنواره علمی و پژوهشی که با حضور سعید آگشته شهردار لاهیجان، حسن خدایگانی رئیس شورای شهر لاهیجان، ابراهیم مهربان عضو شورای شهر، مریم رئوف ناظر شورای سیاستگذاری سما استان گیلان، مهندس رنجبر رئیس سازمان نظام مهندسی لاهیجان، دانشجویان، داوران و اساتید برگزار شد، جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل در سخنانی ضمن تبریک هفته پژوهش و عرض خیر مقدم به مسوولین و دانشجویان شرکت کننده، استقبال دانشجویان از این کار علمی و پژوهشی را به فال نیک گرفت و اظهار امیدواری نمود که سما بتواند به شور و شوق و نشاط علمی در دانشجویان سهم به سزایی داشته باشد و زمینه بروز خلاقیت ها و ذوق سرشار آنان را فراهم نماید.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل با بیان اینکه در سطح کشور بعد از دانشگاه خواجه نصیر، سما لاهیجان دومین مرکز دانشگاهی است که موفق شده مسابقات صندلی روزنامه ای را برگزار نماید، افزود: با پتانسیل هایی که در سما وجود دارد و به همت همکاران این مجموعه و تلاش دانشجویان در صددیم سال آینده این مسابقات را درصورت اخذ مجوز از سازمان سما در سطح کشوری برگزار کنیم.

رسیدن به نتیجه مطلوب در کارهای پژوهشی، ارائه آموزش نوین به دانشجویان و شکوفا نمودن استعدادهای بالقوه آنان از مواردی بود که تمیزکار ضمن اشاره به آن، هدف اصلی سما در بحث پژوهش را تقویت پایه های علمی دانشجویان بیان نمود و خاطرنشان کرد: با برگزاری مسابقات علمی و مهارتی در نظر داریم قدمی برای پژوهش های آینده برداریم و امیدواریم دانشجویانی پژوهش محور و ماهر تحویل جامعه بدهیم تا بتوانیم به آینده فرزندان مان امیدوار باشیم.

تمیزکار در پایان سخنانش از زحمات دکتر صابری دبیر شورای سیاستگذاری سما استان گیلان، شهرداری لاهیجان، شورای اسلامی شهر، سازمان نظام مهندسی شهرستان لاهیجان، روسا و کارکنان آموزشکده های سما لاهیجان و سیاهکل در برگزاری این همایش علمی تقدیر نمود.

شهردار لاهیجان سخنران بعدی این همایش بود. آگشته در ابتدای سخنانش با تبریک حلول ماه ربیع الاول و همچنین هفته پژوهش، پژوهش محوری را مهم ترین معیار کشورهای پیشرفته دانست و ضمن مقایسه آن با کشورهای در حال توسعه خاطر نشان کرد: میزان توسعه یافتگی و بهره مندی از خدمات بهتر برای اداره کشور ربطی به تعداد دانشجویان و دانشگاه ها ندارد بلکه خروجی های دانشگاه ها در این کشورها (کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه) با هم متفاوت هستند.  شهردار لاهیجان در ادامه سخنانش افزود اگر بخواهیم در بحث علمی پیشرفت داشته باشیم باید بین «مدرک» و «دانش» تفاوت قائل شد و با محور قرار دادن پژوهش و پژوهش محوری در کارهای علمی در نظام مند نمودن کشور برنامه ریزی کرد.

سعید آگشته در ادامه سخنانش از امضای تفاهم نامه با دانشگاه آزاد خبر داد و افزود با امضای این تفاهم نامه هر یک از طرفین (شهرداری و دانشگاه) متعهد شدند از همه توان خود در مسیر پیشرفت شهرستان گام بردارند.  

شایان ذکر است که این دوره از مسابقات مورد بازدید مسوولین شهرستان لاهیجان از قبیل شهردار لاهیجان، رئیس شورای اسلامی شهر لاهیجان، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان و اعضای هیات رئیسه این دانشگاه و ... قرار گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان