ویژه های خبری


فاز اول طرح جامع سلامت در سطح مدارس سما لاهیجان به اجرا در آمد.

معاونت دانشگاه در امور سما لاهیجان با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان به منظور ارتقای سطح سلامت دانش آموزان، ارائه تسهیلات رفاهی و بالابردن کیفیت مدارس این مرکز آموزشی فرهنگی اقدام به اجرای طرح جامع سلامت در این مدارس نمود که فاز اول آن در سطح مدارس در حال اجرا می باشد.

در این طرح با دعوت از پزشکان معتمد دانشگاه آزاد اعم از پزشک عمومی، دندان پزشک و چشم پزشک به مدارس سما، تمام دانش آموزان به طور کامل و به صورت رایگان مورد معاینه قرار می گیرند و علاوه بر تشکیل پرونده سلامت، برای آنان کارت سلامت نیز صادر خواهد شد. خاطرنشان می شود اگر دانش آموزانی از نظر سلامت عمومی، دهان و دندان و بینایی مشکلی داشته باشند به خانواده آنان اطلاع رسانی خواهد شد تا پیگیر سلامت فرزندانشان باشند.

جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل قبل از برگزاری این طرح جهت اجرای مطلوب آن جلسه ای توجیهی با مدیران مدارس برگزار کرده و نکاتی را یادآور شد. در این جلسه تمیزکار با تاکید بر اهمیت مساله سلامت خاطرنشان کرد: همان گونه که در بحث  ارتقای آموزشی و فرهنگی دانش آموزان فعال هستیم، باید مساله سلامت آنان را نیز در اولویت کارهایمان قرار دهیم؛ چرا که مقوله سلامت در اولویت کارهای دیگر است و اگر نسبت به این مساله غفلت شود، قطعا در بحث ارتقای آموزش هم موفقیتی حاصل نخواهد شد.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل مهم ترین نتیجه اجرای این طرح را اعتماد شهروندان به سما دانست و افزود: جلب اعتماد شهروندان برای ما بزرگ ترین تبلیغ است و باید در رقابت با سایر مدارس و مراکز آموزشی پیشگام باشیم و همان گونه که در بحث آموزشی و فرهنگی در سطح شهرستان حرف اول را می زنیم، در مسوولیت پذیری تضمین سلامت فرزندان مان نیز بتوانیم گوی سبقت را از سایرین برباییم و مجموعه ای با نشاط و پرانرژی داشته باشیم.  تمیزکار در پایان سخنانش از همکاری صمیمانه دانشگاه آزاد اسلامی نیز تشکر کرد و افزود: خوشبختانه تا امروز دانشگاه آزاد اسلامی در همه زمینه ها با سما همکاری داشته و از هیچ کمکی در راه پیشرفت سما مضایقه نکرده است.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که این طرح به صورت مستمر بوده و ماهانه در سطح مدارس به اجرا در خواهد آمد.

 

 

 

 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان