ویژه های خبری

دانشکده های فنی و حرفه ای سما لاهیجان  و سیاهکل روز دانشجوی امسال را متفاوت با سال های گذشته برگزار نمودند و با برگزاری جلسه پرسش و پاسخ، 16 آذر امسال را به شنیدن انتقادات و پیشنهادات دانشجویان اختصاص دادند تا در روز اختصاصی دانشجویان، به مشکلات و رفع دغدغه های این قشر فرهیخته رسیدگی شود.

در ابتدای این جلسه پرسش و پاسخ جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل در سخنانی ضمن تبریک روز دانشجو و آرزوی موفقیت برای آنان، دانشجو را نماد استکبار ستیزی خواند و خاطرنشان نمود: شانزدهم آذر هر سال که مزین به نام «دانشجو» است، فرصت مناسبی است تا ضمن تکریم مقام و منزلت این قشر اثرگذار، به وجوه اثرپذیری جامعه از دانشجويان در جنبه های علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی آن پرداخته شود؛ چه این که وجه تسمیه این روز به نام دانشجو، شهادت مظلومانه سه دانشجوی دانشکده فنی دانشگاه تهران توسط مزدوران ستمشاهی است.

تمیزکار در ادامه سخنانش دانشجویان را در صف اول بیشتر اتفاقات دوران انقلاب از قبیل جنگ تحمیلی، مبارزه با منافقین و ... دانست و اضافه کرد: امروز نیز دانشجوی آگاه ایران اسلامی در مبارزه با طاغوت و استکبار پیشقراول بوده و علم استقلال خواهی و پیشرفت کشور را به دست دارد و با چشمان بیدار و ذوقی سرشار از کیان علمی، اخلاقی و فرهنگی کشور پاسداری می کند.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل پویایی و نشاط را از ویژگی های منحصر به فرد دانشجو دانست و افزود: دانشجو به مقتضیات روحیه جوانی و انتظاری که از وی می رود باید امید و سرزندگی را به جامعه هدیه کند و با تلاش و پشتکارش یاس را از کشور دور کرده و مبشر نشاط، کارآیی و کارآفرینی بوده و حتی بالاتر از آن باید در کارهای اجتماعی و همچنین دخالت در امور سیاسی پیشقدم باشد.

تمیزکار مشارکت فعال دانشجویان در بحث های سیاسی و اجتماعی را نیز ضروری دانست و افزود: دانشجویی که امروزه جامعه به او نیاز دارد باید بتواند با ایجاد بسترهای لازم جهت حضور مردم در انتخابات و بالا بردن میزان مشارکت مردم، کشور را به سوی تعالی سوق دهد و فارغ از هیاهوهای احزاب و جریان های سیاسی راهنمایی امین در انتخاب اصلح باشد تا مجلسی قوی، کارآمد، پویا، با نشاط و متخصص داشته باشیم.

در ادامه این نشست صمیمانه روسای دانشکده های لاهیجان و سیاهکل نیز ضمن تبریک روز دانشجو به ارائه گزارش کار های انجام گرفته در آموزشکده های تحت مدیریت شان پرداختند و بعد از آن جلسه پرسش و پاسخ شروع شد و مسوولین سما به سوالات متعدد دانشجویان پاسخ دادند.

در سما سیاهکل اما علاوه بر برگزاری جلسه پرسش و پاسخ مسابقات شطرنج و تنیس روی میز به مناسبت روز دانشجو برگزار شد و از نفرات برگزیده با اهدای جوایزی تقدیر گردید. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان